| Fundita a întrebat:

Uiatati, sunt cu un baiat de 2 saptamani,si suntem la aceeasi scoala. Mai vorbim si la scoala,dar mai mult vorbim pe mess. El tot imi zice ca ma place,dar si la scoala cand vorbim,eu nu prea spun multe,si ma fac rosie ca racul >:" Ce sa-i zic? Pe mess i-am zis ca il plac, dar la scoala mi-e rusine sa vorbesc cu el.
Dau Fundaa:*

Răspuns Câştigător
| adelina899 a răspuns:

Povestioara ta seamana un pic cu a mea laughing. e clar ca`l placi pentru ca te rusinezi cand vb cu tine, fa.ti curaj si vorbeste daca va placeti nu are rost sa lasati lucrurile asa crede.ma eu am facut greseala asta de cateva ori. Nu ezita poate fi ceva frumos si de lunga durata :* bft

3 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Gesturile fac cat 1000 de cuvinte, deci daca esti timida si nu stii ce sa ii spui, arata-i ce simti pur si simplu folosindu-te de limbajul trupuluihappy

| Andrei_adam_1997 a răspuns:

Pai daca nu ancerci macar putin sai vorbesti nu vei face multe ca pana la urma nu te mananca.

| mitzurathebest a răspuns:

Problema ta e din cauza timiditati. Trebuie sa te mobilizezi si sa vb cu el. Daca ii place de tine siur nu va fi nicio problema si si veti forma un cuplu fericit. Fa-ti curaj si invita-l la tine acasa si spune-i mai pe inteles dar totusi ocolitor cal placi daca il ei repede se va speria si va fugi asa ca ai mare grijawinking