| Tanana12 a întrebat:

Buna, TPU!
Un test de sarcina pe baza de sânge făcut la 16 zile de la contact este concludent? Actul a fost protejat și s-a întâmplat in perioada fertila, zic eu.Ideea este ca de vreo 2 zile mucusul meu cervical are aspect de albus de ou e transparent și se întinde.E posibil sa mi se fi decalat ovulatia, as dori sa iau niște teste din acelea de la Barza pentru ovulație, voi ce ziceți?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, un TEST DE SANGE pentru detectarea sarcinii se poate face DUPA 14 zile de la ultima partida sexuala.

Iar TESTUL DE URINA se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Together a răspuns:

Daca erai atunci in perioada fertila (vreo saptamana-doua de la prima zi de menstruatie), si au trecut 16 zile, nu are cum sa ti se fi decalat ovulatia astfel incat sa vina acum, indiferent de mucusul cervical.

| DepikaPadukone a răspuns:

Să-ți iei pastila de a doua zi și nu mai ai nevoie de niciun teste de sarcina rămâi veșnic virgină...