| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Urgent! dati-mi si mie statusuri tristede dagoste trista si fara conemtarii despre intrebare! doar raspunsuri va rog repede si multe! logic ca funda va rog repede crying
scuze categoria ete cea mai populara si am nevoie urgent

Răspuns Câştigător
| ToxicGirl a răspuns:

My head says, "who cares." But then my heart whispers, "you do, stupid."
On the first page of our story, the future seems so bright.
I’m going to smile and make you think I’m happy, I’m going to laugh, so you don’t see me cry, I’m going to let you go in style, and even if it kills me - I’m going to smile.
Broken inside, beautiful outside.
I could never find the words to say 'stay'.
Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare/Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare/Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare/Ca nu te descurci sa le pui lumea la picioare.
Am o inima care la doi se imparte/Esti aproape, si totusi atat de departe/Departe.
N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.
Acum totul e doar o amintire vie/Scrisa in timp pe foï de hartïe.
Au ramas amintiri bine pastrate in mintea mea./Si nu ma deprima,/Te port in inima,/Acum cand totul se termina,/Cu o lacrima.
Cearta si impacarea erau obiceiuri de zi cu zi/Nu puteam sti, nu trageam concluzii/Prostit de iluzii si cuvinte false gen "Te iubesc",/Comportament copilaresc asta a fost un test.
Te uiti la poze, Dar n`au nici un EfEct.In schimb`.Dka inchizi ochii.Mereu iti aduci aminte de cel mai frumos moment"
Ce te face sa crezi ca el era "The One"? N'ai gresit cu nimic, ia'o ca p'o lectie. Nu'ti jura ca n'o sa mai iubesti. O sa fie altul, poate tu o sa'l ranesti!"
Va veni timpul sa vorbim din nou.Eu o sa rad de multe.Tie o sa iti para rau happy
Te urasc pentru ca nu poth spune ce simth pentru tine :X.Te urasc pentru ca nu vreau sa iti cer mai mult decat o clipa de nebunie.Te urasc pentru ca nu poth sa iti spun ca te iubesc.big grin:*:Xsad
Zambesc/Chiar daca stiu ca ma minte/Prefer sa il cred/Decat sa simt ca il pierd
Nu mai cred in vorbe goale Poti sa ma ranesti raman in picioare!"
"• Nu privesc in spate.Las in urma tot ce a fost.Eu incercam sa ma ridic el ma tragea in jos oh go on.Dar nu cedez cand stiu ca inca mai pot.Ca mine sunt putine dar ca el sunt toti oh go on!"#
• Chiar daca ne impakm. nu va mai fi ca la inceput.nu mi-am dat seama ce am avut.pana cand nu te-am pierdut.•

3 răspunsuri:
| SociallyDepressed a răspuns:

Daca vrei sa transmiti ceva, transmite prin cuvinte, nu prin statusul tau.

| PlayWithMe a răspuns:

Ahahahahaha lesin de ras, sufera din dragoste si vrea sa fie in centrul atentiei, haide ce naiba chiar trebuie sa aratam tuturor cat de mult suferim? Asta trebuie sa stim doar noi altfel iese circ.

| nika971 a răspuns:

Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe ca si km as fuma sentimente, beau vise ca si km as bea sperante eu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii taci plangi

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu, nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!
Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad
cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

parca noi fetele suntem facute sa suferim...sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga pentru toate fetele ma numesc
si il urasc pe fostul meu prieten