| Lolly184 a întrebat:

va cer voua cateva sfaturi, poate ma puteti ajuta voi. Deci prietenul prietenei mele mai vine cateodata sa stea cu noi, la locul in care mergem noi in pauza, si cand vine el, cateodata vin si prietenii lui. Unul dintre prietenii lui e mai timid, si mi`e frica ca inceapa sa imi placa de el. Nu stiu ce sa fac, pentru ca stiu ca lui nu i`ar placea de mine. De vazut cred ca m`a vazut, pentru ca prima data cand l`am vazut s`a uitat la mine pentru cateva secunde, dar fara nici o expresie pe fata. A doua oara cand a venit acolo eu stateam pe jos, iar el a venit sa stea in picioare langa mine. Nu cred ca inseamna ceva, dar probabil stie ca exist. Nu as vrea sa il fac sa creada ca incep sa il plac, dar chiar nu stiu ce sa fac sa nu ma mai gandesc la asta. Fara sa vreau imi fuge gandul. Va cer voua sa ma ajutati, pentru ca nu stiu ce sa fac. Sunt in liceu, daca asta conteaza. Mersi happy

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Pai daca esti sigura ca el nu s-ar uita la tine, incearca sa nu mai mergi acolo in pauze pentru ca daca il vezi incontinuu risti sa te indragostesti de el si apoi o sa suferi!
Sau poti sa o pui pe prietena ta, sa il puna pe iubitul ei sa isi intrebe prietenul ce parere are despre tine! nu se stie niciodata de unde sare iepureletongue

| superdorex a răspuns:

Deci vezi cum mai decurg lucrurile, apoi vb cu prietena ta, sa-i arunce o pastila prietenului ei, sa-i zica despre tine, sa-i deschida un pic ochii, apoi sa vezi daca ai vreo sansa nu? Asa ca actioneaza, nu ai nimic de pierdut, poate de asta si vine acolo ca nu-i esti indiferenta asa cum ai simtit tu! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ajungi prea departe cu timiditatea. Mai bine te-apuci frumos si discuti ocazional cu baiatul, despre orice-ti tuna tie, poate nici macar nu e asa print cum il visezi tu sau poate, din contra, puteti inchega o prietenie foarte frumoasa daca nu chiar dragoste. Asa ca nu mai bate inapoi ci inainte. Bafta multa!