| StaceyG a întrebat:

Buna TPU.Va rog ajutati-ma.

De un timp in fiecare zi ma cert cu prietenul meu din mai multe motive.Credeti ca nu mai tine la mine? Credeti ca nu ma iubeste? Ei bine de fiecare data cand greseste regreta nespus de mult.Nu Stiu ce sa mai fac.Nu Mai vreau sa sufar din nou. Dar daca ma despart de el stiu ca voi suferi mult mai mul eu tin mult la el Chiar il IUBESC. Voi ce credeti? Credeti ca ar fi mai bine sa ne despartim?

Va rog ajutati-macryingcryingcryingcryingsad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

EU cred ca ar trebui sa gasiti o modalitate de a va intelege, sa comunicati, sa vedeti din ce cauza va certati si ar trebui sa va ganditi amandoi ca daca va iubiti e ok sa va schimbati atitudiea.Gandeste-te la cauzele care produc certurile voastre zilnice.In orice relatie exista certuri,dar daca sunt prea mult deja se umple paharul,sti cum e,ca ierti dar nu uiti si asa mereu va ve-ti reprosa faptele si cuvintele spuse la cearta si la nervi.
Daca te iubeste sau nu,asta numai el stie,cautati o solutie de intelegere,dar daca nu se poate nicidecum atunci nu ramane decat sa va despartiti oricat de greu ar fi.
Intre voi trebuie sa existe comunicare, respect, oricine mai greseste dar nu inseamna ca trebuie sa ii gresesti pers. iubite de o mie de ori si sa va certati din orice prostie.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu decizi ce faci, intr-o relatie altii nu se pot baga alegerea e in mainile tale.

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

''Ei bine de fiecare data cand greseste regreta nespus de mult'', daca regreta normal ca tine la tine si te iubeste, are acea frica ca te va pierde, stai linistita vorbeste cu el despre asta.

| turaboandy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai lasati unu de la altu. Sa nu mai fiti rai, si sa nu mai existe orgoliul la mijloc. Din punctul meu de vedere, tu sti mai departe ceea ce ai de facut, asculta-ti inimahappy Noi nu va cunoastem asa bine incat sa va dam un sfat bun, asa ca eu cred ca raspunsul se afla in tinehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa aplanezi conflictul pe cale amiabiala sau sa eviti sa mai faci lucruri pe care il deranjeaza. DACA CHIAR NU MERGE LUATI O PAUZA.