| anonim_4396 a întrebat:

va rog frumos sa ma ajutati si pe mine ca am o problema. Deci este vorba despre mine si un baiat eu am 14 si el 18, si eu st indragostita de el, dar el pe mine doar ma place. Daca m-as combina cu el sunt sigura ca ar accepta, dar oare ar profita de mine, avand in vedere varsta. Nustiu, voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| juliajulia a răspuns:

Fetele de varsta ta sunt foarte credule.De exemplu un baiat mai mare ca tine iti promite marea cu sarea voi chiar credeti si uite asa ajungeti sa va pierdeti virginitatea.eu zic ca inca nu e premea sa ai un prieten asa mare, ascultama ca si eu am facut acelasi lucru ca si tine si apoi am suferit ca o proasta cand ma parasit.inca nu ai varsta portivita pentru o iubi...la varsta asta voi fetelor obsesia de un baiat credeti ca e iubire. tu stii ce inseamna sa iubesti un baiat te rog sa-mi raspunzi.sa unu te superi pe mine ca te critic da un baiat mai mare tu fiind mica te vede prospatura si si vrea de cat sex.mai bine stai potolita cu iubirea si terminati scoala ca o sa ajungi pe la 20 de ani si o sa zici 'doamne ce mi-a trebuit mie gagic'. poate rama doamne fereste gravida ce o sa faci? avort la 14 ani? hai sa fim seriosi acum.hai te pup:*

8 răspunsuri:
| Sasha_5965 a răspuns:

Incearca si tu sa te apropii de el si sa afli mai multe despre el si despre caracter si daca ar profita de tine ...Eu in locul tau nu cred ca mas combina cu el din cauza varstei...

fundita?:X:X?!

| Marius_7427 a răspuns:

Salut nu e vb de diferenta de ani, ai putea sa merge-ti la un suc si sa discutati si daca iti place asa mult ai putea sa te bagi in seama cu el si in 2-3 luni ai observa daca profita sau nu dar na banui ca esti virgina eu ti-as recomanda sa mai astepti nu dupa 3-4 luni gata cu el... Tinel mai mult si daca te iubeste te va astepta. Asta ar fi parerea mea.

| uncopilzapacit a răspuns:

Chiar daca el e mai mare, nu trebuie neaparat sa profite de tine. Poate sa aiba si 20, daca nu e genu, nu-ti va face rau. Acum depinde si de cum e el. Tu probabil ii sti mai bine fireahappy.

| yodeiutza96 a răspuns:

Daca vrei sa fi cu el atunci dc nu esti ce mai asteptihee hee mai ales ca si el vrea... nai ce pierde. ce daca are 18 ani asta inseamna ca profita? stai linistita ca nu varsta conteaza ci persoanawinking daca vezi ca profita o termini lu elwinking... succes :*

| georgy7165 a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa va apropiati mai mult, sa fiti prieteni, sa va cunosteti mai bine si dupa o sa-ti dai tu seama daca vrea sa profite de tine.

| mirabella_1176 a răspuns:

Fetele ca tine care se incurca cu unul de 18 ani fac o mare greseala! fata mea are 18 ani e dornic de aventura e dornic sa fu. a sa descopere cat mai multe fete! Iar pe tine te gaseste mai mica mai disperata dupa el... u credeula visatoare ca nah e prima iubire a ta fuga te culci cu el s uite asa revii peste 1 luna oare sunt insarcinata ca mi-am inceput viata sexuala ...bla bla

Stai cuminte puna mana si fa-ti temele de vacanta nu golani! Ai timp de la 17 ani incolo

| Ioana_9236 a răspuns:

Pai poate si sa profite. Nu poti fi sigura de intentiile lui pana cand nu iti dovedeste. Daca te ajuta, iti povestesc ceva legat de mine. Aveam si eu 14 ani si eram cu unul care urma sa implineasca 18. Era foarte bun prieten cu fratele meu. Si tine mult la mine si eu la el. Se vedea dupa felul cum se purta cu mine. Era mereu atent si asa. Insa nu si-a dat prea mult interesul in "relatie"... adica la inceput vrea sa ne vedem si asa insa sentimentele cred ca s-au mai racit(si nu din cauza vremii chiar daca era iarna laughing ). Asa ca dupa vreo 3 luni mi-a cerut "o pauza"batting eyelashes. Nu mai aveam ce sa spun, iti dai seama. Si dupa ce am terminat-o, s-a combinat rapid cu alta. Deci pentru el a fost mai mult o pierdere de timp. Si bineinteles ca m-am intrebat si despre virginitate, si la ce varsta vreau sa imi incep viata sexuala si din alea. Fii sigura ca nu se gandea sa ma astepte. Deci, cu el a fost o pierdere de vreme. Poate in cazul tau va fi ceva mai serios desi nu cred, pentru e o diferenta maricica poate, dar oricum daca nu te baga in pat, mai repede sau mai tarziu te lasa cu ochii in soare. Si si daca te baga in pat te lasa. Pt ca ei ne vad "mai mici si mai prostute " si sunt siguri ca noi ii "iubim" si sunt siguri ca o sa suferim. Eu sper ca ti-am fost de folos. Oricum, mult noroc!

| ladyfoarfeca a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri,winking.