| DolceKiss a întrebat:

Va rog mult sa cititi pentru ca sunt într-o dilema. Deci treaba sta cam așa.Am fost într-o tabara asta vara si acolo am cunoscut o gramada de copii, printre care si un baiat.In tabara eram eu si prietena mea cea mai buna.Baiatul acela este super de treaba si ii plăcea de prietena mea.La început toți trei radeam,stateam si făceam tot feluri de lucruri împreuna, dar de cand prietena mea a aflat ca Baiatul o plăcea acesta i-a devenit foarte antipatic si ea zice ca e urat etc.El e chiar un baiat de treaba si mi-a fost mila de el.Saptamana trecută mi-a zis ca poate ne vedem toți trei in weekend,numai ca prietena mea nici nu a vrut sa audă. Vineri mergem la suc cu încă câțiva prieteni din tabara.El ar da orice sa o vadă si eu m-am gândit sa îl invit fără sa știe ea, insa mă tem ca s-ar supara rău dar Daca i-as spune poate nu ar mai veni la suc...Ce sa fac? Ma înțeleg super bine cu acest baiat.Este super de treaba si chiar mă doare sa îl vad cum suferă...(el este cu un an mai mic decât noi)

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Trebuie sa te decizi daca pentru tine conteaza mai mult dorintele prietenei tale sau ale lui. Ea deja si-a exprimat parerea asa ca ar trebui sa i-o respecti. Lui o sa ii treaca, mai ales daca nu o mai vede. Nu forta nota ca nu are ce sa iasa bun din asta. Cel mai mult ce poti face e sa o mai intrebi inca o data pe prietena ta : esti sigura ca nu te-ai razgandit? Sigur nu vrei sa iesi cu noi la suc? Si are dreptate si b3bitsa.poti incerca sa ii explici ca e doar o iesire si nimic mai mult, desi dupa parerea mea e inutil

1 răspuns:
| b3bitsa a răspuns:

Incearca sa-i spui prietenei tale, s-o convingi sa vina. Nu pentru combinatii, ci pentru o simpla intalnire sau mai schimbati 2 vorbe. Bafta!