| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa cititi pana la capat chiar daca este lung.
Dau funda raspunsului care ma va ajuta.
Mie imi place de un baiat din clasa, el sta in spatele meu si prietenele mele mai mereu imi spun ca se uita la mine in ore si chiar si eu il mai vad uneori. De obicei incearca mereu sa vorbeasca cu mine, zambeste cand vorbim si se inroseste cand ne privim. Il vedeam ca ma tot plimbam prin clasa iar el ma tot privea asa ca m-am decis sa ma uit si eu in ochii lui, timp de cateva secunde bune ne-am privit si eram inrositi aman2 apoi eu am cedat, nu am mai putut sa-l privesc asa mult. Imi pune piedica si ne jucam mai mereu ..de obicei ma impinge, ma alearga sau gaseste tot felul de lucruri ca sa vorbeasca cu mine ..ba chiar ieri ne-am jucat prin clasa si nu ma lasa sa intru apoi i-a spus cele mai bune prietene ca nu se lasa pana nu imi da o palma (in gluma, evident). De obicei cand trec spune "vai ce fund frumos are" sau lucruri la adresa mea, frumoase evident. De multe ori ma mai joc si cu alti baieti iar el se enerveaza si pleaca din clasa apoi incepe si el sa ma faca geloasa cu cineva ..problema este ca el cam asa face cu toate fetele (doar ca pe ele nu le priveste cum ma priveste pe mine ). Oricum zice mereu ca de ele isi bate joc
Intrebarea este:
1)Chiar credeti ca ma place sau sunt doar jocuri de adolescenti? nu sunt proastuta sau naiva, dar simt ceva pentru el si chiar vreau sa stiu ce este.
2)Acum vine vacanta si nu o sa ne mai vedem timp de 3 saptamani ..credeti ca dupa vacanta o sa mai fie la fel?
Multumesc ca ati avut rabdare sa ma ascultati pana la capat. happy

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

1) E posibil sa te placă.Din priviri poti sa intelegi totul. Daca au o intensitate mare, atunci te place.(si daca dureaza o vesnicie privirea).
2) Depinde. Il cunosti de curand?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

1) sta in spatele tau si zici ca ai vazut ca se uita la tine cum vine asta? ai ochi in ceafa?
2) faptul ca zambeste cand vorbiti este normal halele maica sfanta ma fetelor revenitiva pe pamant cum ar fi sa vb cu cineva si respectivul sa fie mai serios ca un zid>?
3) ai grija, gluma este folosit de om ca sa spuna un adevar si sa vada reactia interlocutorului si pe urma se scoate cu un "am glumit" ai grija, daca un baiat zice ca vrea sa iti dea o palma, apai ti-o da de iti muta maxilarul din loc, ai grija
4)baiatul asta este foarte destept si istet, va joaca pe voi fetele pe degete foarte usor si nu va dati seama
5)in vacanta el va fi ocupat de rev sa rupa patul cu o fata

| 2749764830 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu ai inteles ideea, daca esti aici ca sa judeci ...mai bine pleaca

| Area512 a răspuns:

Iti pune piedica? Pe scari nu te impinge? Ce baiat e ala?

| Area512 a răspuns (pentru Area512):

Dar ca sa-ti raspund, pare un average teenager care vrea sa para interesant. Cum te-a vazut ca te joci cu altul, deja a fugit la altele sa te faca geloasa. daca ai zis ca iti pune piedica, raman la ideea ca in timp o sa te impinga si pe scari si o sa-ti spuna ca tot in joaca a fost (glumesc)..oricum..probabil daca vei avea o relatie cu el, o sa fie foarte gelos si nu cred ca o sa-ti placa. Daca tu simti ceva pentru el totusi, nu inseamna ca si el simte ceva pentru tine, dar daca spui ca s-a inrosit la fata.e posibil sa te placa si el. Asteapta sa vezi dupa vacanta cum se comporta si daca continua cu jocurile lui foarte interesante de a te face sa te indragostesti de el si apoi vezi ce si cum.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Area512):

Like laughing