| jasmine11 a întrebat:

va rog sa ma ajutati! sunt foarte confuza, nu stiu ma iubest, nu ma iubeste? azi am vb cu iubitul meu la tell, si i-am spus ca nu mai suport sa nu aiba incredere in mine, sa fie gelos, sau sa imi impuna multe lucruri, si i-am zis sa se schimbe daca ma iubeste (cine a citit intrebarea trecuta stie despre ce e vb) i-am zis ca daca ma iubeste, se va schimba si sa ma sune daca vrea asta, dar nu ma simt bine deloc, parca simt ca nu o va face, are un orgoliu foarte mare. va rog eu, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu am citit intrebarea ta anterioara, dar pot sa-ti spun ca oamenii rareori se schimba.

Doar sa iti promita nu e de-ajuns.Schimbarea trebuie sa intervina treptat.Iar tu sa il sustii mereu.

Ai grija. Poate nu e cel potrivit pentru tine.

| answer a răspuns:

Nu are cine sa te ajute; eventual un psiholog pe el, in caz ca el chiar te iubeste; altfel degeaba e si psihologul; Oricum, sunt doar pretexte, dupa mintea mea (sunt baiat); cel mai probabil nu tine la tine si vrea sa te determine pe tine sa pui punct relatiei;
Nu se va schimba, cu siguranta, pentru ca nu-i pasa!
Sa-mi dai un semn daca am avut dreptate!