| MyNameIsNuxii a întrebat:

Va rog sa o luati serios si sa nu va bateti joc. Imi place de un baiat cu cativa ani mai mare ca mine, ideea este ca il cunosc din vedere, ii stiu numele, dar nu ne cunoastem personal. O sa il pot revedea in toamna cand incepe scoala.

Sfaturi?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asteapta pana la toamna.

| Ozdogan a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.Un id de mess ceva.Fa rost si spune-i ceea ce simti cu adevarat pentru el.Asa va fi cel mai bine.Dar mai bine ar fi sa te imprietenesti putin cu el, ca sa poata sa prinda si el sentimente pentru tine.Pentru ca daca il vei intreba asa direct, iti dai seama ca va zice "NU" mai ales daca nici nu ati vorbit niciodata.Fa-l sa rada, demonstreaza-i ca ii esti aproape, fii o prietena adevarata si dupa ce vezi ca are incredere in tine, iti este prieten spune-i ca simti ceva pentru el.Nu fii timida! Bafta sper ca te-am ajutat. Fundita?puppy dog eyes

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Scumpa mea cat de bine te inteleg. Asa suntem noi fetele... Uneori doar o privire este de ajuns ca sa ne atraga atentia sau ca ne faca sa ne dormi ceva mai mult, macar cateva comvorbiri.
Uite, daca nici vacanta de vara nu ti-a calmat "pasiunea" pentru asa zisul baiat de la scoala insemna ca tu chiar iti doresti ceva mai mult.
Ai putea sa te apropi de prieteni lui. Uneori prieteni sunt chea pentru a cunoaste orizonturi noi si neexplorate. Deci, incerca sa te apropi de fetele cu care el sta sau de baieti ( daca poti ) apoi incet, incet o sa te integrezi in grupul cu care el are tangente. Dar fii cu capul pe umeri, nu te pierde in fata lui. Incerca sa fi cat se poate de atenta la detalii ca sa nu`ti tradezi sentimentele pe care le ai fata de el pentru ca dupa s`ar putea sa perceapa gresit totul.
Apropiete de el incet, dar sigur! Si daca nu reusesti "Don`t worry! ". Baieti sunt la tot pasul smug. Dar macar incerca. Daca nu risti nu castigi, fa`ti o strategie tare pana incepe scoala si dupa... Zambeste si la atac!

Eu iti tin pumnii :X. Ai grija de tine!