| Briannaa12 a întrebat:

Bună, TPU. Va voi prezenta o situație halucinanta: iubitul meu e mai mare decât mine, are un băiat de vârsta mea (20 și ceva de ani). Băiatul respectiv și cu un prieten (le voi spune X și Y) au venit în România recent (eu locuiesc în alta țară) și după 3 ani de relație cu tatăl lui X, l-am cunoscut în sfârșit pe X și pe prietenul lui, Y. Într o seara ne-am îmbătat (eu cel mai tare, deși am băut puțin, dar ma îmbăt f ușor ) și asa se face ca în timp ce iubitul meu era plecat (plecase pana în oraș între timp) am făcut sex cu cei doi. Mai întâi cu Y, la inițiativa lui Y. Apoi cu X în timp ce Y dormea, la inițiativa lui X. Practic cu fiul iubitului meu, care a început brusc sa ma mângâie pe picioare, fese și sa își bage mana în lenjeria mea intima. Nu as fi făcut nimic din toate acestea dacă eram treaza, însă discernământul meu a fost puternic diminuat de alcool. Ziua următoare, X a avut o criza de vinovăție și a început sa spună chestii subtile despre ce s-a întâmplat. I-am luat-o pana la urma înainte și i-am spus eu lui taică-său tot adevărul. Problema este că pe X și Y acum ii pupă în fund, iar pe mine mă tratează de parcă aș fi singura vinovată. Nu eu am inițiat niciunul dintre acele acte sexuale, iar dintre toți, eu eram cea mai beata, X nici măcar nu era beat și era fiul lui, avea o responsabilitate și mai mare. Consider ca au profitat amândoi de starea mea. Acum X și Y se victimizează, sugerează în mod eronat ca eu as fi tras de ei, plâng și mi-au spus pe un ton agresiv sa plec din casă (ca și cum eu as fi un factor perturbator care le-a stricat lor pacea) și au relatat și ei tot ce s-a întâmplat într-o maniera favorabila lor, în care ei își diminuează mult vina. Amândoi fac pe mieluseii în fața iubitului meu, dar când îmi spuneau chestii gen "te-aș putea ține toată noaptea așa / ce frumoasă ești / îți place asta?" nu se mai simțeau vinovați. Practic, i-a lovit acum vinovăția și vor sa spună ca au fost ispititi de mine, e vina mea. Eu fiind cea beata și vulnerabila. Cum vine asta? Intra în casa omului, o găsesc pe gagică sa beată, profită de asta și apoi eu sunt aia perversa și nenorocita și ei îngerii ispititi. Sincer, regret enorm ce s-a întâmplat, dacă vreți sau nu sa ma credeți, chiar nu am făcut-o în deplină cunoștință de cauză, starea mea generala din acele momente fiind una de confuzie. În plus, trebuie sa recunosc ca poate la asta a contribuit și comportamentul oribil al iubitului meu din ultima vreme, care ma neglija de ceva timp din toate punctele de vedere și ma umilea sau jignea. Ce părere aveți despre situația asta? Chiar am o vină atât de mare? Atitudinea băieților vi se pare normală, adică că nu își asumă aproape nimic? Asta e povestea mea, poate veniți cu o viziune diferită de a mea sau cu sfaturi de a repara acest rahat. Vă mulțumesc.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna mai mult o situatie inventata din plictiseala

| Briannaa12 explică (pentru suntserios):

Din păcate nu e inventata, mi as fi dorit sa fie.

| mihai69 a răspuns:

E ocazia optimă să termini o relație toxică.

| Briannaa12 explică (pentru mihai69):

Ai și tu dreptate, probabil trebuia sa se întâmple ceva șocant și foarte grav ca să pot încheia acest capitol toxic din viața mea.

| mihai69 a răspuns (pentru Briannaa12):

Cel puțin, sper că te-ai simțit bine, ca să nu regreți și asta...
winking

| Madaxo97 a răspuns:

În mod normal, aș fi scris un roman cu părerea despre situația ta, dar in acest caz, mai bine ma abțin...

| Briannaa12 explică (pentru Madaxo97):

Nu te abține, îmi asum și critica dură

| Madaxo97 a răspuns (pentru Briannaa12):

Nu e vorba ca te critic, dar nu prea cred eu ca te-ai îmbătat așa de rău sa nu mai ai deloc discernământ, ai spus că ai băut puțin, dacă erai beată cu adevărat, te lua somnul. Alcolul te-a cam excitat si ai făcut ce ai făcut, asta e, e ok, dar nu te victimiza acum ca nu este în totalitate vina lor, este si vina ta, ai făcut-o in mare parte cu bună știința si cred ca ti-a și plăcut, altfel nu o făceai cu amândoi, hai ca o făceai cu unul, dar nu cu amândoi.
Ai făcut ce ai făcut, o fi fost o fantezie de-a ta, poate ti-a plăcut, poate nu, acum trebuie sa îți asumi si sa nu mai dai vina doar pe ei. Iubitul tău ce ar trebui sa facă acum? Sa te primească înapoi după așa ceva? Nu există. E vorba de fiul lui, e ceva bolnavicios ce ați făcut.
Te-ai băgat într-o situație de tot rahatul, nu ai ce sa faci decât să rupi legăturile cu toți 3 si gata, pentru data viitoare sa îți fie învățătură de minte să nu mai faci așa. Ca sfat mai bine alege un iubit de vârsta ta, nu unul care ar putea sa îți fie tată.
Și dacă să presupunem ca te iartă, el va sta mereu cu gândul acolo la ce ai făcut, nu mainare rost sa o întindeți, mai ales ca zici ca se poartă urât si te-a și jignit. Mai bine mergeți pe drumuri diferite.

| Briannaa12 explică (pentru Madaxo97):

Mulțumesc pentru răspuns, e inteligent și detaliat. Am băut puțin, da, dar eu ma îmbăt foarte ușor și chiar starea mea de confuzie era avansata. Recunosc ca a existat și plăcere, dar nu as fi permis niciodată sa se întâmple asa ceva dacă n as fi consumat alcool. Cred ca ai dreptate, situația e foarte grava și ar fi indicat ca niciodată sa nu ne mai împăcăm.

| Mindfulness a răspuns:

Numai pe TPU vezi relatări de astea kinky laughing

| adam7 a răspuns:

Cat de beată să fii ca faci asta fără să vrei, în schimb să-ți amintești totul?
Din ce spui ai făcut-o ca ai vrut, probabil ai porniri pentru așa ceva.
Nu te judec, e alegerea ta, indiferent ca ai băut.
Până la urmă toată planeta bea, dar asta nu înseamnă ca la băutură toți se *** cu toți, pe motiv ca nu ai discernământ.
Din punctul meu de vedere ai terminat-o cu iubitul, cu toți 3, dacă cumva taică-su și te mai vrea în relație, atunci înseamnă ca știa de la început ca vei ceda și nu pune pret prea mare pe tine, te tine de distracție și atât.