| Anda357763 a întrebat:

Va zic de la inceput ca as vrea sa raspundeti cat mai ok. Am cam trei intrebari.
1. O partida de s*x are doua reprize sau una? Adica prima oara isi da drumul mai usor si a doua oara mai greu? Sau e normal sa isi dea drumul o data si gata?
2. De ce uneori isi da baiatul drumul prea repede si alteori mai greu? E normal sa isi dea drumul foarte repede?
3. De ce pe unele fete le doare la inceput. pana cand p*nisul intra in v*gin complet? E din cauza ca nu a mai facut s*x de ceva timp si preludiu insuficient (eliminand chestiile medicale)?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) O partida de sex "adevarata" de obicei are MINIM 2 reprize, insa in functie de ambianta, de situatie, de contextul in care are loc, poate avea 3, 4 sau chiar mai multe reprize in functie de timpul avut la dispozitie sau de potenta si virilitatea partenerului de sex. De regula primul act sexual este mai scurt chiar si in cazul in care partenerul are suficienta experienta sexuala, fiindca depinde mai mult de emotivitatea si excitabilitatea fiecarui barbat. Experienta partenerului incepe sa iasa in evidenta in reprizele urmatoare cand va reusi sa le prelungeasca din ce in ce mai mult. 2. ) Calitatea dar si durata ca si timp, a primului contact sexual depinde intotdeauna in primul rand de emotivitatea si excitabilitatea partenerului de sex si mai putin de experienta acestuia. Deci se poate accepta ca reprezinta o situatie "normala" ejacularea rapida in cazul in care este vorba de sexul de incepere a viitoarei partide. 3.) Durerea sau disconfortul resimtit de fata/femeie in momentul penetrarii initiale se datoreaza in primul rand lipsei preludiului care are rolul de a pregati starea vaginului, a unei penetrari fortate si violente efectuate dupa un anumit timp de repaus de sex, sau din cauza diferentei/disproportiei mult prea mari dintre grosimea penisului si largimea reala a vaginului. Sanatate!

2 răspunsuri:
| SorinelF86 a răspuns:

1, o partida de sex poate avea aceste reprize cum le numesti tu, doua sau mai multe, fiecare durand mai mult ca precedenta pentru ca dispare din dorinta, excitaite
2 isi da drumul repede cand e foarte excitat si cand face sex dupa mult timp de pauza, cu cat te gandesti mai mult ca o sa termini repede cu atat iti dai drumul mai repede, e o chestie psiholigica la unele persoane
3 mai multe motive, nu sunt suficient de excitate (lubrifiate), sunt stramte si penisul sau prea gros, prima penetrare e facuta mai violent

| Andreea_Andree_1997_1Nxh a răspuns:

1. Isi da drumul mai repede sau mai greu in functie de cat de excitat e.
2. Da este normal sa isi dea drumul mai repede. Ti am zis. Depinde cat de excitat este.
3. Le doare ori pentru ca nu au mai facut dragoste de mult timp ori este prima data.