| Exeemii a întrebat:

Vara trecuta am cunoscut un baiat, X. El mi-a cerut numarul de telefon, dar nu am vrut sa-l dau. Dupa lungi conversatii si nervi si multe suparari, ne-am cuplat in aprilie. La inceput a fost totul foarte frumos, era atent si grijuliu, dar dupa o luna m-am despartit de el pentru ca nu vorbisem de o saptamana, iar in ultimul timp era foarte sec. Eu tineam chiar mult la el si am suferit, dar l-am cunoscut pe Y. Acum sunt impreuna cu Y de aproape 2 luni si totul merge perfect. E mai mare cu 3 ani ca mine, e foarte atent si ma face fericita. Intre timp, eu si X am tot vorbit si ne intelegem chiar bine. In ultimul timp vorbim din ce in ce mai mult, ca in trecut. Cred ca inca ma place, pentru ca se vede din comportament. Si eu il plac, dar nu vreau sa ma despart de Y. Y nu merita sa sufere, dupa ce m-a ajutat sa trec peste X si mi-a fost alaturi. Mi-ar placea foarte mult ca eu si X sa fim in continuare buni prieteni, poate chiar cei mai buni. Doar ca exista mici probleme : sunt geloasa daca o fata se da la X si nu cred ca lui Y i-ar placea ca eu si X sa fim prieteni.
Eu tin enorm la amandoi si nu vreau sa il pierd pe niciunul.
Ce sa fac?
Multumesc anticipat, dau funda :*!

Răspuns Câştigător
| Láríìśàá a răspuns:

Păi vezi care e mai atent cu tine, dacă te bagă în seamă, dacă îți dă sfaturi bune, care dintre ei doi te plac pentru ce ești, și după ce alegi nu trebuie să te simți prost, e mai bine să alegi unu dintre ei nu poți să stai cu doi. Mai bine unu decât să rămâi fără. Baftă și apropo îmi place cum ai povestit. :*

8 răspunsuri:
| elComandantee a răspuns:

Îţi continui viaţa.
Trecutul nu contează.

| Alyy004 a răspuns:

In primul rand tu trebuie sa te gandesti la binele tau dar si la binele lui, tu trebuie sa-ti utrmezi sufletul dar in asa fel incat sa nu faci pe nimeni sa sufere. Gandeste'te ca Y a fost langa tine cand tu suferea'i si cand nu avea'i pe nimeni, cel mai bine ar fi sa ramai cu el pentru ca merita cu adevarat. Daca un baiat reuseste sa te faca sa zambesti in timp ce tu ai sufletul sfasiat inseamna ca este cu adevarat important si ca nu trebuie sa'l lasi sa iti scape asa usor. In schimb X te'a facut sa suferi, exista o intrebare ' daca un baiat te face sa plangi, oare te merita? ' raspunsul il poti da decat tu. Ai grija ceea ce faci si gandeste'te bine inainte de a face vreo prostie. Bafta draga mea :*

| Bubbles12345 a răspuns:

Bravo. CasatoritiVA

| luiza17 a răspuns:

Cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul...

| Cristiann25 a răspuns:

"Toate-s la fel".Pe Y trebuie sa-l iubesti, el este omul care iti e alaturi nu X care vine si pleaca! Daca o sa te impaci cu X o sa suferi din nou! Mai bine te-ai indeparta de el pentru ca prietenului tau n-o sa-i placa cu siguranta!

| grab a răspuns:

Cand se da alta la Y esti tot la fel de geloasa? Daca da, pastreaza-l. Daca nu, inverseaza rolurile intre ei, fa-l pe X iubit iar si pe Y amic. Nu te gandi intai la binele lor, gandeste-te la ce iti spune inima, esti la varsta cand iti permiti si chiar daca nu e tocmai decizia corecta nu poti multumi pe toata lumea si in tinerete vindecarea e mai scurta.
Succes!

| Ea12345 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la ce ti-a facut X. nu merita atentia ta acum. Gandeste-te ca daca l iubeai asa de mult pe primul nu mai erai acum cu al doilea.

| Matt24 a răspuns:

Daca chiar tineai la primul, nu te indragosteai de al doilea.