| LarissaMouse a întrebat:

vin cu o problema.lui ii place de mine si mie mi-a placut de el, am fost 3 zile impreuna dupa care m-am despartit de el pentru ca nu imi placea de el cu adevarat, insa lui inca ii mai place de mine.stiu ca multa lume mi-ar spune sa ii spun sa ma lase in pace in mod direct, dar nu vreau sa il ranesc. ce sa fac? cum sa ii sun ca nu imi place de el si sa il fac sa ma uite?

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Intalneste cu el undeva unde nu e nimeni decat voi 2. si ii spui "mi-am dat seama ca nu imi place cu adevarat de tine imi par raw ca te fac sa suferi dar numai pot fi cu tine deoarece nu te iubesc, daca vrei sa ramanem prieteni daca nu. inteleg"winking

| Mirela_1854 a răspuns:

Uite, ai dreptate toti iti vor spune sa ii zici direct pentru ca asa e cel mai bine. El sufera oricum fie ca ii spui direct fie ca nu, simte ca nu il mai placi si poate va si intelege. Nu ii spune in mod direct si rautacios, spune`i in mod direct si frumos, dulce. Explica`i ca nu simti nimic pentru el si ca ar suferii daca i-ai da o sansa si ai suferii si u. Vorba aceea: Dragostea cu sila nu se poate.
Cred ca va intelege daca ii spui asa. Deci nu se poate sa ii spui ca nu iil placi si sa nu fie ranit, va fi dar nu atat de rau daca ii spui frumos. Cat despre uitat.asta depinde de el. Cu trecerea timpului va uita nu`ti face griji. Va fi doar o amintire ceea ce a simtit pentru tine :*.

Bafta, Fi sincera si cel mai important ai grija de tine:*

| Sabrina25 a răspuns:

Spune-i: am niste probleme in momentul de fata si nu am timp de baieti.Sau :cred ca ar fi mai bine sa ramanem doar prieteni, avem caractere diferite, Sau fa pe victima. K nu-l meriti .orice.sau, cea mai buna solutie, Baga vina pe spinarea lui. SPune ca ai auzit ceva ce a zis el sau chestii gen.Be badwinking asta daca vrei cu adevarat sa scapi.Ori esti sincera si`i spui totul in fata, ori ocolesti cum ti-am zis eu.It`s only your choice

| BlossomInWind a răspuns:

Nu ii spui direct sa te lase in pace, poti sa-i zici ceva de genul "Nu cred ca poate fi ceva intre noi" sau" nu cred ca ne potrivim". Oricum, ia-o pe ocolite daca nu vrei sa ii zici sa te lase in pace, directhappy

| Cath17 a răspuns:

Evital... oare`cum. el o sa.si dea seama ca nu.l mai placi si... poate nu te va mai cauta. [bafta.]