| heiii a întrebat:

Voi credeti ca daca intalnesti un baiat/fata si te atrage, iesiti de 2-3 ori, puteti fi deja iubiti? Eu mereu am crezut ca trebuie sa te imprietenesti mai intai cu cineva si dupa devii iubit/iubita lui/ei (prietenia nu o poti dobandi in 2-3 zile),ca trebuie sa iti castige increderea,De asemenea, credeti ca o relatie incepe cand are loc primul sarut? am auzit de oameni care erau impreuna si abia dupa ceva timp s au sarutat pentru prima oara.

4 răspunsuri:
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Da necesita timp ca persoanele sa fiu impreuna, trebuie sa stii cum este persoana, si sa stii mai ales cum este de fapt, necesita timp este adevarat dar trebuie sa avem rabdare, si este gresit dupe 2-3 iesiri apare primul sarut de obicei la 1 a 2 intalnire nu ar trebui cuplul sa se sarute, asa este motoul meu.

| SunnyDay88 a răspuns:

O relatie nu incepe cu primul sarut, ci cu planurile si interesele in comun ale celor 2.

de cele mai multe ori e nevoie de timp... dar si printre cei care s-au grabit sunt cativa care au avut succes cu relatia. nu e o regula.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Nici nu stii cind apare dragostea

| lolylolypops a răspuns:

NU trebuie sa fie neaparat o prietenie pentru a se lega o relatie sentimentala! E mai bine asa direct iubiti, eu am fost cu cativa prieteni de-ai mei si a fost rau, adica daca va despartiti relatia de prietenie din trecut va fi distrusa!