| ionuttemeri a întrebat:

voi credeti in relati la distanta .....sau cei care a avut cum a fost a tinut nu??

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Tine pand cand unul dintre voi va realiza penibilitatea realitatii si se va satura sa tot sarute monitorul.

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna. Pai depinde de multi factori: de cat timp sunt impreuna, cat de apropiati erau inainte, pentru cat timp are loc separarea, cat de des se vad in acest interval (daca totusi este posibil), ce diferenta de fus orar exista (nu e placut sa fie cu 7 ore in urma de exemplu), cat de mult isi doresc sa isi continue relatia. Cel mai mult conteaza caracterul lor; daca sunt predispusi spre schimbare constanta exista un mare risc pentru infidelitate. In principiu, cred ca este posibila o astfel de relatie, cu conditia sa existe multa vointa si promisiunea unui viitor impreuna dupa aceasta perioada.

Eu am avut doua astfel de relatii. Prima lunga si chinuitoare, dar nu a tinut din cauza altor motive... distanta a fost ceva secundar.

A doua relatie este cea din prezent, in care am fost separati 4 luni de 7000 de km si 7 ore diferenta fus orar. A fost foarte greu, dar s-a meritat pentru ca stiam ca se intoarce si vom incepe o viata noua impreuna. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru IrinaAndreea):

Ce frumos...happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Prostii.
E penibil si plictisitor.E ok sa tii legatura cu cineva din alt oras, sa vorbesti si chestii din astea.Dar relatii...ce naiba relatie mai e aia daca persoana ce ar trebui sa fie langa tine e la kilometrii distanta?

| d33a15 a răspuns:

Tinand cont de imprejurari, nu prea sunt de lunga durata..aceeasi chestie am vazut-o peste tot.

| Adelina1998B a răspuns:

Eu cred ca merg si relatiile la distanta daca iubirea ii adevarata. Dar nu pentru o perioada lunga de distantiere,. cele care nu tin inseamna ca unul ii mai slab si cedeaza la avansurile altor persoane.