| anonim_4396 a întrebat:

Vorbeam pe facebook cu un baiat care ii place unei prietene de a mele. El mi-a zis ca ii plac pozele mele. Nu vreau sa fiu cu el. prietena mea il vrea, dar el...Ce va zice prietena mea?
Funda:*

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Hei, hei! sa o luam usor.
In primul rand baiatul a spus doar ca ii plac pozele tale.
In al doilea rand ar trebui sa o iei mai usor, sa nu mai vorbesti asa des cu el.

P.S : Si daca te-ar place pe tine si nu pe prietena ta nu e vina ta! happy

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte de prietena ta, tu trebuie să-i spui lui, diplomatic, că nu dorești să faceți un cuplu.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Legiuitoarea a răspuns (pentru paradis89):

Bună.
Vai, dragă... ce spirit de observație ai!
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Chiar trebuie prietena ta sa stie totul? E o informatie banala ca ii plac pozele tale. In plus daca i-ai spune ai face-o geloasa...pentru nimic!
Daca el ti-a spus ca ii plac pozele tale nu trage concluzii ca probabil te place pe tine, ar fi o prostie. Poti totusi sa comunici cu el de acum mult si bine, un prieten in plus nu strica nicicand.

| mona a răspuns:

Pai fi sincera cu prietena ta, spune-i ca acel baiat te curteaza

| neutrino a răspuns:

Mica, mica, dar ipocrizia este mare.

Răspuns utilizator avertizat