| MariaaFairytale a întrebat:

Vreau sa ii spun mamei mele despre prietenul meu care este cu 13 ani mai mare ca mine... Între părinți mei e tot asa diferența de vârstă adică 12ani între ei. Deci nu ar trebui sa se ia de mine nu? Si normal ca sunt Majora. Cum sa o fac sa înțeleagă? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| DerpRo69 a răspuns:

Ah e ok atunci happy Abia acum am mai citit întrebarea si am vazut ca ai mentionat ca esti majora, ca e de acord ca nu e de acord, e complet alegerea ta daca vrei sa rămâi cu el sau nu.Ai crescut esti fata mare esti matură nu mai esti minora poți sa faci ce vrei cu viata ta.Sunt sanse destul de mari ca mama ta sa nu fie de acord cu faptul ca fata ei majora (la vârsta ta ar trebui sa fii la facultate) sa fie cu un bărbat in adevăratul sens al cuvântului dar el fiind mai trecut prin viata te-ar putea învăța cum mai stau unele lucruri, asa sa ii spui mamei tale daca nu e de acord succes happy

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i cazul sa o convingi, stie foarte bine si ea despre ce-i vorba si cum functioneaza relatia, deci, fii sincera si directa cu ea!

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea avea sorti de izbanda, doar in care cazul in care vei intretine cu ea o discutie edificatoare privind repetarea situatiei prin care ea a trecut deja si sa reusesti sa o faci sa inteleaga prin argumentatia prezentata si noua ca este posibil ca relatia ta sa fie perfect fezabila. Succes!

| ZambetColorat98 a răspuns:

Si eu am 19 ani si iubitul (sot) are 32. Stam in aceeasi casa si avem si o fetita de 9 luni. Nu ar avea de ce da nu accepte, un barbat mai mare decat tine are mai multa mentalitate, cand gresesti te invata ce este bine. Nu mai are acea mentalitate de pustani, este cu capul pe umeri. Avand in vedere ca si intre parinti tai este aceeasi diferenta de varsta nu prea au ce sa comenteze. Prima data vorbeste despre el, apoi prezintal aducandu-l acasa la tine. Multa bafta iti urez

| MariaaFairytale explică (pentru ZambetColorat98):

Sa iti traiasca fetita! :*

| ZambetColorat98 a răspuns (pentru MariaaFairytale):

Multumesc,

| DerpRo69 a răspuns:

Câți ani ai? 12-13-14? Atata timp cat nu ai măcar 18 ani e complet prostesc si ilegal sa ai un iubit cu atat de mulți ani mai mare decat tine, o sa vezi ca o sa regreți.Asa e varsta acum oribiti de lucrul acesta numit "dragoste"

| MariaaFairytale explică (pentru DerpRo69):

Am 19 ani. happy

| DerpRo69 a răspuns (pentru MariaaFairytale):

Ah e ok atunci happy Abia acum am mai citit întrebarea si am vazut ca ai mentionat ca esti majora, ca e de acord ca nu e de acord, e complet alegerea ta daca vrei sa rămâi cu el sau nu.Ai crescut esti fata mare esti matură nu mai esti minora poți sa faci ce vrei cu viata ta.Sunt sanse destul de mari ca mama ta sa nu fie de acord cu faptul ca fata ei majora (la vârsta ta ar trebui sa fii la facultate) sa fie cu un bărbat in adevăratul sens al cuvântului dar el fiind mai trecut prin viata te-ar putea învăța cum mai stau unele lucruri, asa sa ii spui mamei tale daca nu e de acord succes happy