| didisor6619 a întrebat:

Vreau sa imi fac test pentru boli cu transmitere sexuala. unde ma pot duce in Iasi pentru asta si cat costa?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru depistarea sifilisului este necesară analiza de sânge, pentru depistarea virusului imunodeficienței umane (HIV) poate fi depistat tot printr-o analiză de sânge care evidențiază anticorpii specifici împotriva virusului, ca urmare a infectării, iar pentru gonoree se pot efectua testele: colorația Gram (un test f simplu care se poate efectua chiar în cabinetul medicului pe loc. Se recoltează o probă din uretră și de întinde pe o lamă specială pe care se pot vedea bacteriile cu ajutorul microscopului și testul urinar.
Se recoltează o probă de urină și se trimite la laborator.
Prețurile variază între 200-300 RON.
Baftă!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice laborator de analize medicale