| Rozzya15 a întrebat:

Vreau sa stiu care sunt primele semne ale unei menstruatii...Va rog dati-mi un raspus cat de poate de repede...Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Pitri001 a răspuns:

Pai depinde la mine la inceput mi-a curs timp de un an un lichid alb(cred ca sti ce ehee hee) si peste un an mia curs maro si m-a durut burta de parca as fi fost balonata (de 2 ori) a doua oara iti curge sangele daci ai grijawinking

| Rozzya15 explică (pentru Pitri001):

Merci mult de raspuns! Dar dupa cat timp a inceput sa iti curga sangele? Si la cati ani ti-a venit ciclul?

| Pitri001 a răspuns (pentru Rozzya15):

Pai mie la 11 ani vara trecuta da acum am 12 dupa ce mi-a curs lichis alb timp de un apoi lichid maro apoi sange PONT: foloseste doar absorbante always ca celelalte cam pateaza!

7 răspunsuri:
| sunshine939 a răspuns:

Prima menstruatie nu are nici un semn.asa a fost la mine,,

| Haru04 a răspuns:

Buna! Primele semne.pai :dureri de burta(in partea de jos),dureri musculare,ameteli si greata(la unele fete),simti de parca nu mai ai putere(sau oboseala, dar nu iti este somn), si pierderea chefului. Sper ca te-am ajutat:*

| KDily a răspuns:

Dureri de burta, oboseala, dureri de cap(la unele fete)...big grinhappy:*:*

| floriano a răspuns:

O poti intreba pe mama ta.

| prophira a răspuns:

Modificarea secretiei vaginale...se modifica si culoarea si consistenta,posibile dureri abdominale si dureri de sani,stare de oboseala, sau indispozitie, ingrasarea parului.Nu e obligatoriu sa le ai pe toate, depinde de organismul tau!