| dulcemina2000 a întrebat:

vreau sa stiu si eu de la diferiti oameni cand se incepe viata sexuala? uni spun ca la 18 alti la 20 alti la 16 deci cand? :dbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Drolja a răspuns:

Da sigur, daca voi v ati dezvolta la 8 ani (stiu ca nu e prea posibil) nu ati ezita sa va incepeti viata sexuala.
Poate oi fi conservatoare, dar eu cred ca viata sexuala ti o incepi dupa casatorie cu barbatul care intr-adevar te merita. Nu stiu cum te ai simti tu ca sa iti imparti partenerul cu alte fete. Eu mereu mi am dorit ca sotul meu sa fie primul barbat iar eu sa fiu prima lui fata. big grin
Suna putin copilaresc, dar eu prefer baiatul care sa pastrreaza pentru mine.
Acum, dupa cum am spus tu o incepi cand vrei.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din punct de vedere fizic după 18-20 de ani (atunci organismul se maturizează), psihic tot după 18-20 de ani pentru că ai un pic de gândire, poți face diferența între bine și rău și se mai presupune că ai un minim de informații privind viața sexuală cu bune și cu rele!
Acum fiecare face pasul când crede de cuviință, nu scrie nicăieri o vârstă exactă.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Multi spun sa o faci cand esti pregatita dar eu iti zic sa o faci atunci cand esti pregatita si sa ai deja 18 ani impliniti nu baga in seama ca 16 sau 20 ci de la 18 in sus e cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viaţa sexuală nu ţi-o programezi. Ţi-o începi când te simţi cu adevărat pregătit(ă).

| unknow a răspuns:

Atunci cand uh te`ai maturizat fizic, dar si psihikhappy atunci cand uh te simti preatitahappy. dar fizic vorbint este necesar sa fi pregatita! bafta multa:*:* sper ca`ti-am`fot`de`ajutor happy

| 7Raluca7 a răspuns:

Pai nu iti impui ma la 18 ani o fac sau la 16 sau la 30.totul vine de la sine...si daca este persoana potrivita si locul potrivit cu atat mai bine...deci nu exista o varsta.

| gredmaster a răspuns:

18 ani e indicat

| andreeutzaa a răspuns:

Indicat: 18
Dar mai important e sa gasesti persoana potrivitahappy

| lolec a răspuns:

Generatia de acum e pregatita si de la 15-16 deci ...gneratia de acu stie de toate de la varsta de 15-16

| Georgy_8454 a răspuns:

Hristos a inviat! viata sexuala se incepe dupa 18 ani pentru ca atunci organismul tau este matur.dar acum la 'moda' este sa incepi la vreo 15 -16 ani.in orce caz iti zic un sfat fa-o DIN DRAGOSTE daca e sa faci :* pup fundita:*hee hee

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punct de vedere medical, varsta minima este 17 ani si jumatate (altfel riscul de cancer de col creste de 10 ori). Cele mai multe femei nu sunt pregatite la o varsta atat de frageda si isi incep viata sexuala pe la 19-20-22 de ani, cand sunt suficient de mature sa-si poata asuma toate responsabilitatile si cand au o relatie suficient de stabila pentru asa ceva.

| Smeck15 a răspuns:

Eu zic ca de la 16 - 17 ani. atunci zic eu ca e cel mai bine. happy