| bianca37 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă adresez o întrebare care pentru mine să intru în acest subiect e puțin mai greu deoarece e un subiect mai sensibil pentru mine…
Am o relație de un an în care ne vedem zilnic, eu am 18 ani, băiatul mă iubește extrem de mult, simt asta și văd fapte nu vorbe, nu mi-a greșit, nu m-a înșelat, se comportă foarte frumos cu mine și așa mai departe, nu am nimic rău de spus despre el. Cred ca e iubitul pe care mi l-am dorit mereu, ma refer și la comportament, frumusețe, cum gestionează lucrurile, și intru totul as spune ca e iubitul perfect pentru mine pe care l-am așteptat mult timp.
Ce voiam sa vă spun. Eu eram virgina, el m-a așteptat până în momentul când am spus eu ca îmi doresc să o fac cu el pentru ca am simțit ca mă iubește îl iubesc și am simțit ca îmi doresc cu adevărat, am mai avut 2 relații dar cu niciunul nu mi-am dorit și n-am simțit să fac pasul acesta să îmi pierd virginitatea.
Așa, și am făcut-o cu iubitul meu, a fost totul frumos minunat, ne-am protejat, au trecut 2 luni de atunci dar eu din prima zi am regretat foarte tare și chiar și după 2 luni încă regret.
Întrebarea mea este cum scap de acest regret? Mereu plâng și regret spunându-mi ca nu trebuia sa o fac deloc, ca am pierdut ce aveam mai de preț și ca asta ma făcea specială și diferită de fetele din grupul meu.
Cum pot scăpa de acest regret și de ce îl am dacă am făcut-o cu persoana care mă iubește și o iubesc?
Mulțumesc ca ați citit și îmi pare rău dacă am scris prea mult.
Sper să îmi răspundeți sincer ca încep să mă distrug singură din cauza acestui regret

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Nu sânt în măsura sa bag eu in chestiile astea de fete și mai întâi vreau să-mi cer scuze față de tine cu Adevărat daca deranjez cu ceva răspunsul meu sau ți-am zis ceva greșit sau te-am făcut Sâte simți într-un sau te-am rănit fără că sa știu.

Bună Bianca eu sunt onur și voiam să-ți spun că nu ai făcut nimic greșit. Și consider că eși un copil care are nevoie de ajutorul mamei sale lângă ia fiindcă în anumite subiecte legare de chestiunile intime și private legate de fete cel mai bine se pot discuta înțelege rezolva între mamă fiindcă ori-ce fel se subiect intim mama ta trebuie să știe în situația care te afli și în situația în care ești din câte observ eu și îmi dau eu seama nu ești bine deloc și ai nevoie de mama ta Bianca.

Eu consider că ești încă un copil încă o adolescentă încă fată atâta timp cât trăiești în casă părintească pe care are nevoie de iubirea părintească cu Adevărat sprijinul părintesc cu Adevărat din partea ambilor tăi părinți. Nu cel dragul lumi sau nu cel ce formă să-ți bată pe umăr și să-ți spună că totul o sa fie bine ăsta este cel mai urăt și greșit mod și fel să-ți tratezi copii să-ți "aduci" un copil. Eu consider că ești o fată care treci printr-un moment cu Adevărat foarte dificil în momentul ăsta din viața ta care îți trebuie o vorbă caldă și o vorbă frumoasă să-ți aline inima și să-ți liniștească sufletul și mintea fiindcă eu te vad rătăcită un pic și debusolată și foarte speriată și te tratezi urât pentru o faptă ce ți-ai dorit o eu consider că nu ai greși cu Absolut nimic în privința la nimic si ori-ce Adolescent are si el necesitățile si o perioadă în viața sa în care are anumite nevoie intime. Ai nevoie urgent de sprijinul sfatul căldura iubirea grija părintească din partea părinților tăi.

Nu ai de ce Doamne Dumnezeule ferește să-ți faci fiindcă nu este ceva greși ce ai făcut și nimic anormal ori-ce om în viața sa are anumite nevoie și anumite necesități pe care acel om și-le dorește și le vrea astea sânt plăceri trupești sânt oamenii care au nevoi de ele sânt oamenii simt necesitatea de a-și unui trupul cu un alt trup. Eu nu consider asta anormal sau greșit este Absolut normal. Nu trebuie nimeni să-și facă rău din așa ceva Doamne Dumnezeule ferește.

Trebuie sa înțelegeți tineretul de azi un anumit aspect foarte important pentru voi și sănătatea voatră pentru inima voastră și pentru sufletul vostru.

Acest numit sex sau cum îl mai numiți voi. Nu începe viața cu el nu este ceva ce-ți poate aduce fericirea Adevărată cu Adevărat. Sexul este un moment de plăcere trupesc de la corp la corp atâta tot nimic Absolut nimic altceva ori câte orgasme și extaze ați avea ăsta este tot. Dar care poate lăsa urme adânci în sufletul Nostru și răni foarte mari în inima noastră dacă nu știm cum sâne tratăm trupul și corpul sa nu facem din sexul ăsta o fericire de ce va spun asa? O să înțelegi cândva acum poate că mulți nu veți înțelege. Când faci o fericire din sex atunci vrei mai mult și mai mult și începi să nu mai ți cont și trupul ce face corpul ce face? încep să nu mai ascultă de sufletul lui inima lui ce se întâmplă? Îți pierzi mintea îți pierzi controlul îți pierzi tăria din tine îți pierzi firea și corpul nul mai poți stăpâni fiindcă îl obișnuiești cu sex numai sex numai sex atunci nu mai ține cont trupul corpul de nicio limită atunci corpul și trupul nostru incep să se Destrăbăleze să nu mai putem judeca sănătos și normal și orice necaz orice problemă ori-ce fel de stres ce face? Ne refugiem în sex atunci ne pierdem și pe noi și sufletul Nostru și viața noastră și inima noastră fiindcă trebuie sa înțelegem este ceva FOARTE IMPORTANT ce-ai ce facem noi cu mâna noastră nici Dumnezeu nu poate dezlega anumite fapte și ne facem rău nouă singurii nu o spun cu nicio rău și nici nu vreau sa arăt pe nimeni cu degetul sau de rău dar nu ne putem judeca cu corpul Nostru și sâne batem joc de sufletul Nostru și inima noastră trupul Nostru și să avem așteptarea sa fie bine.

Eu nu interzic sex nu zic că sexul este ceva rău sau ceva greșit Doamne Dumnezeule ferește nu asta explic și vreau să spun Adevărul faptul că sexul nu trebuie confundat și nu trebuie pus în locul fericirii Adevărate cu Adevărat sexul nu este fericirea Adevărat cu Adevărat.

Fericirea Adevărată cu Adevărat este cu inima și cu sufletul acelui om cel iubești cu Adevărat da cu Adevărat acolo este legătura Adevărată acolo este fericirea Adevărat când te uiți în ochii la sufletul și inima pe care o iubești cu Adevărat.

Fericirea Adevărat cu Adevărat nu stă în pantaloni femei s-au bărbatului stă în sufletul și inima noastră dacă începem să confundăm prostia Cu fericirea Adevărată facem o prostie mare rău de tot.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Virginitayea e darul peimit de la Creator pentru a fi daruit numai partenertenerului de casatorie și cine face altfel e chiniut de mustrari de constiinta. Poti sa scapu de ele numai daca iti ceri iertare de la Dumnezeu ca l-ai intristat prin pacatul :curviei, il rogi sa iri cirateasca sufletul sutrupul, mintea de acest pacat cu sangele Mantuutorului Hristos si alegi pe viifor sa ii respecti pkanul si sa nu mai faci sex fara casatorie. '' Dacă ne marturisim pacatele El este creduncios si drept ca sa ne ierte pacatele si sa ne curateasca de orice nelegiuire '1Ioan 1-9.te bucuri cu adevarat de sex doar cand percepi in constiinta ca Cel care a inventat sexul se buxura si El împreună cu tine de placerea ta altfel postludiile sunt merei ratate datorita mustrarilor de conștiința.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum nu te mai ajuta cu nimic regretul, deci mergi inainte si traieste-ti viata prezenta, facandu-ti planuri de viitor.
De ce esti atat de disperata?
Nu te vezi maritata cu acest baiat?
Pana la urma de ce i te-ai daruit lui?

| mihai69 a răspuns:

Poate ar trebui să vorbești cu un psiholog?

| Emilian65 a răspuns:

Acum este prea târziu sa regreți fapta pe care ai făcut-o cu iubitul tau.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu trebuie să gândești așa și să îți faci rău efectiv din nimic. Virginitatea nu e mare lucru, în niciun caz cel mai de preț lucru al unui om, e doar un construct social, așa ai fost făcută să crezi, ca ești mai speciala dacă ești virgină dar nu e așa, e o gândire complet greșită. Foarte bine ca ai făcut dragoste dacă asta ai simțit și chiar pare băiatul perfect din ce spui, poți continua liniștită să faceți sex(protejat dacă nu vreți bebe) fără vinovăție ca nu faceți nimic rău, doar va consumați iubirea, e ceva perfect normal într-o relație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că nu e regretul tău ci a celor care te-au învățat că e greșit, că ești vinovată dacă faci asta, că nu mai ești specială așa cum spui. Deci porți o vină care nu r a ta și care.nu este deloc justificată așa cum pare ci justificată e pentru că ceva ți s-au întâmplat de ai ajuns sa regreți asta. Așa că cel mai recomandat lucru este să începi să sapi puțin în istoricul tău de viață și să vezi unde a început să apară vinovăția asta, cum s-a dezvoltat ea.