| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva,daca se poate:
Eu am avut un prieten la care am tinut foarte mult, dar el si-a batut joc de sentimentele mele de 2 ori,si i-am mai dat o sansa, in fine...am fost impreuna cu el timp de o luna,apoi el nu voia sa ne sarutam cand eram in vazul oamenilor iar in timpul ala incepuse sa imi placa de alt baiat...m-am despartit de el pentru ca realizasem ca nu ma iubeste asa cum spune el,si dupa cateva zile m-am cuplat cu alt baiat la care tineam de un an iar acum ii iubesc pe amandoi, ce ma fac? big grin Dau funditatongue

Răspuns Câştigător
| mariamarybu a răspuns:

Sper ca ti-ai dat seama ca de fapt toata povestirea ta nu se refera la iubire big grin Oarecum, te-ai incurcat in ideea de a iubi. Nu ai reusit sa uibesti persoanele, cat ceea ce ele ti-au daruit. Cand te-ai despartit de acel baiat nu doar din ideea de" nu ma mai iubeste" te-ai despartit de el, ci si din faptul ca aveai la cine sari in brate. Nu ti-ai dorit neaparat o dragoste, ci un adevarat film in care sa joci. Inteleg ca toate sentimentele tale ai crezut ca se acseaza pe iubire, dar de multe ori omul se insala. Poate ca ai inceput sa-l iubesti pe cel din urma din cauza celui de acum, astfel incat cel de acum sa-ti dea motive indirecte prin care sa-ti doresti sa te intorci la acela. Poate ca nu trebuia sa sari din relatie in relatie. Ar fi multe poate de spus, dar ma-ntreb pe care l-ai alege?
Nu-i nevoie sa te stresezi, deoarece toate aburelile iau sfarsit la un moment dat. Tu trebuie sa-ti constientizi sentimentele, pe ale lor. Sa incerci sa-ti dai seama de felul in care s-au comportat fata de tine. Spui ca cel din urma si-a batut joc de sentimentele tale de mai mult de 2 ori, deci ce rost ar mai avea sa alergi dupa el cand poate ai dragostea adevarata chiar langa? de multe ori, barbatii nu se invata minte niciodata!

| KidGirl99 a răspuns (pentru mariamarybu):

Multumesc frumostongue

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iubesti 2 pers o data ti se pare la unul e iubirea la altul e placerea sunt 2 lucruri diferite gandeste-te cum ar fi sa renunti la unlus sau la celalalt ce simti cu cine te simti mai bine care se comporta mai ok k tine eu zic sa-ti vezi de acel baiat care iti e actualul daca fostul te place se va intoarce de buna voie daca nu ce rost are si el nu tine la tine nu? si cand i-ai dat a3a sansa...a fost rau pentru ca nu trebuia asa eram si eu sa fac acum cateva sapt si uite k m-am gandit mai bine si ziceam ca dar ce rost mai are nimic nu mai e la fel

| blueheart a răspuns:

Hei! Nu poti iubi decat o singura persoana, acea persoana care te face sa visezi, care este langa tine si te apreciaza pentru ceea ce esti tu, cu care impartasesti momente speciale.Intre voi exista magie etc. Tu doar ii placi pe amandoi.
Gandeste-te care baiat merita sa fie cu tine, care te face sa te simti mai bine si in primul rand cu care din ei te vezi avand o relatie serioasa si de incredere.
Succes! happy

| Ycu a răspuns:

Te trezesti la 7 dimineata dai pe Disney Channel, te uiti ma MickeyMouse, te invata el cum sa folosesti MickUnealta Secreta, nu fii naiva, Mos Craciun exista.

| Ycu a răspuns (pentru Ycu):

La*

| KidGirl99 a răspuns (pentru Ycu):

Imi pare rau dar nu ma uit la Disney Channel ca tine smug

| bibylyka a răspuns:

Alege-l pe al-II-lea! Daca primul era bun, nu te gandeai la al doilea si nici nu te ranea de doua ori.Mai ales ca tu te gandeai la ala de un an.