| Karan17 a întrebat:

vreau sa va intreb si eu ceva eu si prietena vrem sa facem sex anal, ce imi recomandati? Va rog raspunsuri sincere.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994 a răspuns:

Pai ar fi urmatoarele
1. Inainte de toate igiena mai ales ea sa incerce o clisma daca ar putea tongue [ pentru nu a avea surprize pe parcurs ]
2. Lubrifiant/Ulei de Masaj / Prezervativ nu prea. dar ai putea folosii ca ultima solutie
3. cum spunea si altcineva Inainte de asta trebuie sa o faci intr-un fel sa uite ca va urma un act sexual anal [ adica mai pe scurt, fai un preludiu lung si frumos, pentru a o calma ]
4. Tu sa ai rabdare, o introduci frumos pana intra '' tot capul '' acolo te opresti lasi putin sa se obisnuiasca ea cu senzatia, apoi continuii foarte usor sa introduci unealta.
5. Foarte multa comunicare din partea voastra
6. nu o sa faceti un act anal normal de la inceput, a2'a oara sau a3'a va fi normal. Salut si o zi buna iti doresc

| Karan17 explică (pentru Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994):

Multumesc pentru sfat. O zi buna iti doresc

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca va doriti atunci nu vad care ar fi problema, treceti la actiune

| Liviucu a răspuns:

Din partea ta prezervativ, lubrifiere dar si un preludiu de nota 10+1. Din partea ei multa rabdare si sa nu aiba frica.

| Oana92 a răspuns:

Prezervativ, mult lubrifiant si rabdare. Bafta!

| Vix999 a răspuns:

Foarte mult lubrifiant. Este vital.
Multa rabdare... daca o doare te opresti. Nu iesi, pur si simplu te opresti si stai putin si incerci sa inaintezi foarte incet.
Trebuie sa comunicati constant si sa tii cont daca iti spune ca o doare.
De asemenea ea ideal ar trebui sa faca clisma, dar merge sa se curete cu dusul inauntru cu putin timp inainte.
De asemenea, folositi prezervativul...riscul de boli e acelasi ca la sexul vaginal.
Prima data cel mai probabil va iesi aiurea experienta dar mai incercati pana va iese.

| danielcoman32 a răspuns:

Simplu,daca vrea, ii lubrifiezi anusul cam juma de ora cu ulei, sau lubrifiant anal, pana se dilata, altfel o doare de te bate!

| OmidaVesela a răspuns:

Nu va recomand. Sexul anal este foarte dureros di nesanatos!