| smek a întrebat:

vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat aseara si sper sa ma ajutati si pe mine. m-am despartit de prietenul meu pentru ca el considera ca il mint, ca sunt fitoasa si figuranta si ca nu-i plac lucrurile astea. dar eu tin la el ENOOOOOOOORM! si el mi-a zis ca daca vreau sa ne impacam sa fac numai ce vrea el dar pana acum nu mi-a cerut asta si nu stiu de ce acum ar vrea asta... voi ce credeti sa mai raman cu el sau nu? dar totusi vreau sa ma impac cu el! crying(((

14 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Niciodata sa nu accepti ca partenerul sa-ti spuna sa faci ce vrea el,pentru ca vei ajunge o papusa usor de manipulat in mainile lui.
daca iti impune anumite conditii, evita astfel de baieti.
si pana la urma e bine sa fii "fitoasa" dar in sensul sa nu te porti ca o fetita rasfatata, ci sa te impui in fata unui baiat, sa nu accepti orice iti cere el sa faci.
deci,fii mai selectiva cand vine vorba de baieti,si ai si tu demnitatea ta,nu te ruga niciodata de un baiat sa te impaci cu el.
nu a mers relatia, asta e, nu te mai injosi!

| AnGeL a răspuns:

Impacate cu el si incearca sa nu pari asa cum crede el arata-i ca de fapt nici nu te cunoaste cat despre facutul cu ce vrea el pai daca te pune sa intretineti rel. sexuale si esti minora mai bine renunta la el
daca te iubeste cu adevarat nu iti va cere asa ceva
sper ca te-am ajutatkiss

| maradi3 a răspuns:

Daca vrei neaparat sa fii dominata de unul ca el da,accepta-i orice,vei fi un fel de sluga,de unealta pentru el! Cantareste-l,vezi daca merita sau cantareste-te pe tine si vezi daca nu cumva a avut dreptate desi,daca ti-a cerut sa faci doar ce zice el, ma cam indoiesc de"demnitatea"lui! Nu cred ca vrei sa te simti ca o carpa, doar pentru a te intoarce la el!

| swettylove a răspuns:

Stiu ca iti e greu,stiu ca suferi,stiu si ca il iubesti dar crede'ma nu merita,dragostea nu inseamna supunere,nu trebuie sa faci ceea ce vrea el mereu, nu ar trebui sa fi sclava lui ci iubita lui, deci draga mea mai bine uita'l.

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Yo tias zice sa nu te impaci cu el ca doar nu o sa-ti controleze el viata. Daca zice aruncate in WC te arunci?rolling on the floor desigur ca nu...asa ca a nu ar trebui sa te impaci cu el mai sunt multi baieti in lumea astahappy

| alexootza a răspuns:

Ai putea totusi sa-i mai dai o sansa si sa vezi ce anume iti cere sa faci. Daca o sa vina cu lucruri de genul "sa te culci cu el" fii sigura ca nu te merita si da-i papucii. Incearca si tu sa iti schimbi comportamentul, macar putin sa vada si el ca te intereseaza relatia si ca nu vrei sa-l pierzi. De obicei baietii intr-o relatie sunt obisnuiti sa detina controlul si cred ca au toate drepturile din lume asupra partenerei. Bafta.:*

| PastilluTsaaa a răspuns:

Trec prin aceeasi dilema. Daca te impaci cu el, la orice pas pe care il faci tot asta o sa zica.
Poate a avut alte motive sa se desparta...
Ramane la alegerea tha daca te impaci sau nu cu el! Tu il cunosti mai bine.
Sper ca te-am ajutath. Pup :*

| RominaMaria96 a răspuns:

Cum sa faci ce vrea el? Ai o personalitate si un orgoliu cum sa faci asta.CHiar daca iti va fi greu eu zic sa te desparti de el :I, nu se merita daca el iti pune asemnea conditii sad funda?

| UnkownMe a răspuns:

Te cam bate romana!batting eyelashes

| RalluOfr a răspuns:

Da, dupa parerea mea nu ar trebui sa te impaci cu el pentru ca ai sa mai intalnesti multi baieti in viata iar la partea ca esti fitoasa sa stii ca multe fete sunt iar printre fete acelea ma numar si eu si sa stii ca si mie imi spun prietenii ca sunt o rasfatata si ca ma cred sefa dar stiu ca nu simt ceea ce spun ei, sper ca te-am ajutat pupici.

| ecstassy a răspuns:

Cauta un alt baiat si atunci el isi va da seama ce a pierdut...asa mi s-a intamplat si mie si tin la el si acum da caut pe altcineva

| Bulinutza_4794 a răspuns:

Tu fata.eu iti dau un sfat...tu nu esti acrpa nimanui sa faci numai ce crea el,ai putina demnitate,stiu ca este dureros pentru ca tii la el.dar nu il lasa sa te calce in picioare, pentru ca asa sunt toti baietii. Sh daca chiar te iubeste isi va da seama ce pierde, nu mai fi suparata lasa ca o sa vezi ca daca nu te merita o sa gasesti tu altul.Succes...Funda te rog:*

| Bulinutza_4794 a răspuns:

Tu fata,tu nu esti carpa nimanui,si asa ca nu trebuie sa il lasi sa te calce in picioare,ai si tu putina demnitate,sh daca chiar tine la tine va veti impaka,iar daca nu lasa-l in pace, sh stiu ca e dureros pentru ca tii la el, dar nici nu trebuie sa fi calcata in picioare.Ai grija de tine sh poate o sa gasesti un baiat care sa te merite.eu zic sa nu mai fi ca el pentru un timp.sa vezi ce va face fara tine, funda te rog eu mult:*

| corugacatalina a răspuns:

Eu zic sa nu te impaci cu el. adica nu poate sa te comande el asa cum vrea. stiu ca ti-e greu sa te desparti de el, dar te-ai gandit ca si-ar putea bate joc de tine?