| gingergirl1 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste sfaturi..imi place un tip..si nu stiu ce sa fac mie imi place mult de el dar nu stiu daca el ma place..am fost cu el si cu clasa intr-o excursie si vorbem mereu iar la scoala ne salutam...ce credeti:exista sansa sa ma placa macar un pic? Ce ar trebui sa fac ca sa ma observe mai mult? Ofer fundita!:*big grin

Răspuns Câştigător
| keybyeTeQuila a răspuns:

Daca nu-ti iei inima-n dinti nu faci nimic.Lasa timiditatea, acum ca stii ca el te place, ar trebui sa fii foarte sigura pe tine.Te inteleg daca esti timida, dar totusi incearca sa-ti iei inima-n dinti daca asta iti doresti sa faci.Gandeste-te ca avand in vedere ca el te place, n-ai absolut nimic de pierdut, decat de castigat. Daca nu ti-a iesit prima data, asta e.Se mai intampla.Nu te da batuta si fa-ti curaj! Chiar daca ar trebui sa faca el primul pas ca e baiat. Bafta. Fundita?

4 răspunsuri:
| keybyeTeQuila a răspuns:

Vine o zi in care visezi! Si pui in acest vis toate sperantele, toate dorintele, toate nazuintele tale! Si apoi astepti cu infrigurare! Si te gandesti: "se poate acest vis implini?  sa se intample! dar...cineva acolo sus te priveste, iti vede tristetea din ochi vede cata nevoie ai de iubire! si. dintr-o data, visul se implineste! Sa ai parte de iubire si vise implinite.si sigutr ai sanse ca se observa de la un kilometru ca te place la nebunie.plise funda

| prietenosul2013 a răspuns:

Eu sunt baiat si cred ca ar trebui sa ii spui asa; uite te plac mult vrei sa fim impreuna!

| mona a răspuns:

Cred ca te place din moment ce vb mereu, da i si tu de inteles ca vrei mai mult din partea lui

| Wihox a răspuns:

Trebuie sa te duci si sa cistesti o carte! Sau il intrebi pur si simplu daca vrea sa fiti impreuna asta daca ai incredere ca arati bine si lui ii place ce vede. Daca nu e mai complicat. Il intrebi daca vrea, pentru ca l-ai intrebat tu o sa te plictisesti repede de el si o sa se termine. Sau daca te place o sa vrea sa petreaca timp cu tine ori sa se bage in seama cu tine. daca nu face asta nu te place si nu te va intreba. big grin