| PussicatDolls a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi, se poate?
Uitati cum sta trebuie! Am avut un prieten de 5 luni.Aseara ne-am despartit din pricina ca eu eram indragostita de alt baiat si am recunoscut asta si in fata lui. Da` intr-adevar ma simt oarecum bine pentru ca sunt libera sa ma indragostesc de acel baiat, dar sunt trista pentru ca l`am ranit p fostul` meu prieten. Ce sa fac? oare am procedat corect.

daca vreti sa`mi dati sfaturi in plus...luati id stefymar97(rog seriozitate)
Ms anticipat:X:X

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Atunci cand alegi sa fii cu cineva, trebuie sa te gandesti bine la acest lucru si sa fii sigura de decizia ta, pentru a nu-l rani mai tarziu pe iubitul tau. In opinia mea, nu cred ca ai procedat tocmai corect. Este bine sa fii sincer, insa uneori sinceritatea poate fi dureroasa.
Nu spun ca ar fi trebuit sa il minti pe iubitul tau, insa ai fi putut ocoli adevarul in vreun fel. Nimic nu provoaca mai multa suferinta decat gandul ca persoana pe care o iubesti este si ea indragostita la randul ei, dar nu de tine.
In acest moment, nu prea mai ai multe de facut. Poate a fost o lectie pentru viitor.

2 răspunsuri:
| claus a răspuns:

Imi place cum gandesti. esti libera asa e. unii mai ies si sifonati dintr-o relatie. daca a fost prost si nu a stiut sa te tina aproape, e vina lui.
deci: ramai cu cel de care esti indragostita, lasa looseru sa sufere, poate se si prinde de ce sufera...

| Nykwtza a răspuns:

Cam prea rea ai fost cu el! Mda, e normal sa nul minti si sa-i spui adevarul, dar oarecum trebuea altfel dei zis, mai cu blindete, ca sa te poata intelege ce simti! Ar fi bine sa-ti cer scuze pentru ca el crede acum ca l-ai folosit sau ceva de genu! Propune-i sa fiti prieteni si nu dusmani! Si nu uita ca,, Roata se intoarce, oricit de patrata n-ar fi ea". Bunatatea intotdeauna se rasplateste... dar cu timpu!
ehhh. nu pot sa te ajut cu mult pentru ca nu stiu realatia asta mai detaliat!

oricum sper ca team ajuta!winking