| BuburuzaCurioasa a întrebat:

vreau si eu un sfat de la voi, din octombrie m-am mutat cu iubitul, totul este foarte frumos, ne intelegem bine dar cand vine vorba sa ma duc la tara la parinti niciodata nu ma lasa, ca scuza spune ca el nu vrea sa ramana singur acasa. E normal ca eu sa ma duc in vacante si sa ii vizitez pe parinti de Craciun, Revelion sau Paste? Nu ma lasa sa ma duc singura, decat sa vina si el. Ce as putea sa fac, suntem de 2 ani impreuna si acum suntem stundenti in anul 1?

4 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

Ori este o fire geloasa ori are o obsesie. Ar trebui sa ii explici ca vrei sa ai si tu dreptul ( pana la urma ii al tau nu al lui ) sa iti vizitezi parinti fara ca el sa stea in coada ta tot timpul. Chestile astea cu gelozia nu duc niciodata la ceva bun, eu zic sa stai de vb cu el si sa ii explici ca e prea banala aceasta purtare.

| mihai69 a răspuns:

Și totuși, de ce nu mergeți împreună?!? Doar vreți să fiți o familie, nu? Păi atunci, purtați-vă ca atare, nu unul hăis și altul cea!

| Emilian65 a răspuns:

De ce nu-l iei si pe el? Nu stiu parintii tai de relatia ta cu el? Sau nu il vor ca iubit pentru tine?

| IonutCG90 a răspuns:

Bună, Nu vreau sa judec pe iubitul tau, dar indiferent ca motivatiile sale sunt teama de a fi singur, posesivitatea sau pur si simplu dorinta lui de a nu te lasa singura, sau de a iti vedea parintii, cred ca meriti macar dreptul de a sta cu ei fara sa fie si el. {Parerea mea}.