| Marianela a întrebat:

Buna TPU vreau statusuri de genul ma iubeai dar eu nu, tu ai plecat la alta insa este ceva la mijlok acum te iubesc eu si nu stiu cum sa iti marturisesc dar totusi ceva ma impiedica din nou sa fiu cu tine

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Chiar daca el nu te mai suna sau nu iti mai spune pe strada buna, ai prieteni care te suna sa iti spuna, : " fata, esti de 1000 de oir mai buna decat aia pe care o suna"

spui PUNCT, dar nu se termina niciodata, pentru ca te atrage ca nici o lata fata

ma vrei inapoi? eu nu! nu miza pe faptul ca odata mi-a facut sa plang crying am crescut mai mare:-Phappy

incerc sa ascund calvarul din sufletul meu numit depresie, si zambesc fals pentru. buna impresie

incerc sa ma prefac ca sunt o dura in timp ce viata imi da oalta lovitura

nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat

eu traiesc, tu stai. sunt tot ce tu visezi, tot cetidoresti si n-ai

plangi ca te-a ranit, plangi ca te doare. dar razidevil ca o sa-i para rau dupa aia

mi-ai luat tot dar nu-mi pasaoh go on, zambesc in continuare si asta te apasa

n-ai cum sa ma uiti asa de usor, dragostea pentru. mine nu e un decor, iti zambesc, te omor devilhappy

din tot ce ai, eu sunt ce nu aihee hee

cu totii vom spune, a fost o data!

n-ai cum sa ma intelegi. nu m inteleg nici eu. sunt un nimeni, da. sunt un nimeni pentru. 99, 99% din univershappy. de ce? nu stiu, dar jur ca-mi placehappy

3 răspunsuri:
| diia_3959 a răspuns:

"->Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Pentru mine sunt niste amintiri! Care vesnic o sa doara! Pentru tine e o simpla poveste de seara!"

Credeam ca si pe tine te-am pierdut, la inceput / Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut"

a ramas doar o umbra din tot ce a fost

uneori nu poti sa-ti ascunzi lacrimile

"->Lumea e o scena. Via? a e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

Chiar daca nu îmi convine ceva, arat un zâmbet de parca nu s-ar fi întâmplat nimic. happy"

Am învatat ca poti continua înca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti

"->Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat.:*"

"->Un prieten este greu de gasit,? i mai greu de parasit? i imposibil de uitat!:*"

"->Zâmbe? te celor care te urasc sa simta ura ta. Zâmbe? te celor care te iubesc sa simta dragostea ta, Iar daca cei care te iubesc te vor trada, Zâmbe? te-le sa simta indiferen? a ta

Acum iti spun Adio, atat de dureros incat il simti pana la Os!

pfu` esti o bomboana de fata pacat ca esti linsa de toti!

O sa ma vezi doar intamplator, daca nu pe strada poate la televizor.

Acum inchid ochii si vreau sa pasesc in viata, dar simt cum o mana de mine se agata simt ca nu ma lasa sa am dreptul la fericire, ma intreb daca toate acestea inseamna ceva pentru tine...

0 sa am mereu acel ceva, ce ti-l doresti si nu-l mai are altcineva!; x

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Sa nu crezi tot ce auzi sa nu faci tot ce poti sa nu spui tot ce stii...sa nu dai tot ce ai.

Prea multe complicatii care n-au nici un rost."

Las in spate amintiri ce dor, n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Sentimentele mi-alearga pe o foaie de hartie, pe-un trotuar imaginar, spre o inima pustie"

Si orice s-ar intampla am curajul sa sper, sa zambesc, sa trec peste si sa rad!"

Stiti voi sentimentu` de prietenie O siguranta, un refugiu pe VESNICIE :X

Am invatat ca cei atotstiutori nu se cunosc pe sine."

Simpla in cel mai complex mod, Timida cu un tupeu fantastic, Energica intr-o lene notorie, Zapacita la cel mai serios mod, Pesimista in cel mai optimist mod posibil rea, dar totusi buna

Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor ci de felul in care te privescbatting eyelashes"

When I`m gone, you`ll realise, that I`m the best thing that happened tO you!

Tu baga la cap si nu te teme, mai bine mai tarziu decat prea devreme!

Nu ca Nu'Mi AduC Aminte // Doar Ca Nu Vreau happy

straight face invata`ma s ma port sau invata`ma s suport mirosu de porc imbracat in haine d import!

Si daca dragoste nu e parca e bine, Dorm linistita chiar daca o ard cu masini straine, stiu sa am grija de mine pe unde umblu si cu cinehee hee
Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu, credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara

Daca aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi, probabil eram ca altii, nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu, credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeuwinking

Trecem dintr-o stare-ntr-o mie de stari Ma ucizi c-o privire, dar ma-nvii dupa un infinit de sarutari! :X

Si`ti zice : "Draga, nu ma privi cu ura, te iubesc, da' prietena ta-i mai buna

X Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

n`ai inteles tu a inteles altu a 2`a zi! :X acum e randu meu.sti ca trebuie s contez euwinking"

"?°°Mã S? mt atât De B? e încât? men? u`m? face Fatzãlove struckX`°°?"

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vreun baiat sau vreo proasta!]"

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, Indiferent si, logic, într-un final, un prost, Si-un clasic adevarat, ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat!"

AlexUnder Base & Lys - Drums

"Ea simpatica foc, tu simpatic deloc. Ea o tanti de top si d`asta practic iei foc. O plac baieti mai buni ca tine, mai mult ca tine. Mai mult de`atat sti ca tipei ii convine

"? - Iti revi repede, e genial, Se linge pe buze, e subliminal, privirea cea lunga, te-alunga spre ea[te`ntrebi : oare ce vrea? -?"

Poate peste noapte, Dupa toate numite fapte, Prin cate am trecut, Ai senzatii neuitate

Stiu ca ai vrea sa ti se mai deschida usa, ca sa-ti vezi papusa!"

e fiara ce`atraGe prada cu un zambet inoCent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )"

Am intentii bune, pe bune // n-ai tu idee // Cate cuvinte frumoase pot spune[smug]// Am nevoie de-un minut // Ca sa-ti stric buna dispozitie

Sa iti urmezi viata dupa parerile altora nu este decat o sclavie

va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta, iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta""

Barbatii au descoprit focul dar femeile au invatat cum sa se joace cu el."

could allways see the love inside your eyes!"

~~~funda?~~~

| Dmonik a răspuns:

Du-te-ncolo, vino-ncoace
Lasa-ma si nu-mi da pace...
Eu n-am inteles nimic, dar sunt ferm convinsa ca ti-am dat raspunsul perfect.

| Marianela explică:

Salut TPU am nevoie de ajutorul vostru am o prietena foarte veche ne cunoastem inca de la gradinita o consider cea mai buna prietena insa eu am observat ca ea se comporta cam ciudat atunci cin aude de succesele mele s-a enervat tare atunci cand a aflat ca notele mele de la sfirsitul semestrului sunt mai mari decit ale ei si mereu cata s-a ma lase mai in urma. ar fi mai multumita daca cineva din clasa noastra ar ocupa postul de sef al klasei si nu eu intr-un fel ii doreste mai mult bine unei persoane straine dar nu mie? Si nu inteleg de ce doar prietenelear trebui sa se sustine una pe alta insa ea face mereu chestii ca s-a ma puna in situatii jenante s supara mereu de la toate nimicurile si cauta sa incep eu prima pasul spre impacare eu deja m-am saturat de mofturile ei ce pot sa-i fac sa-i dau o lectie poate ar fi mai bine sa o ignor? PS ea este cam uritica nu are lipici la baieti pe cind eu da poate asta o determina sa se comporte asa