| iiBeiibiiy a întrebat:

:X Am nevoie urgenta de ajutor... Am prieten de 1 lunaa si el e taur eu leu. nu prea ne intelegem binee, ne certam mereuu si mai mereu din cauza ca el asteapta sa fac eu totul (sa ma duc la el, sa.l sarut etc) si nu stiu ce sa fac ca sa.i placa mult... imi puteti da niste sfaturi?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Kristelle a răspuns:

Si eu sunt leu, fostul meu prieten a fost taur. Sincera sa fiu eram in aceeasi situatie. Dupa parerea mea, ar trebui sa renunti la el, orgoliul sau este prea mare, se crede superior si de aceea asteapta sa faci tu primul pas. Sau mai ai o varianta: ignora-l o perioada de timp, demostreaza-i ca si tu poti sa rezisti fara el.

8 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca nu te intelegi cu el atunci de ce mai stai cu el?
Omul nu-si schimba caracterul doar pentru ca nu-i convine cuiva ceva.
Cel mai ok pentru amandoi ar fi sa pui punct.
P.S:Trebuia sa pui punct la relatie de cand ai pus prima intrebare despre el dar nu ai vrut si iata rezultatul. Daca nu pui nici acum m-ai tarziu vei suferi mult mai rau, te asigur happy.

| Kylexy a răspuns:

Dragoste cu forta nu merge, daca e o fire incapatana-ta asa va fi nu il vei schimba tu, sentimentele trebuie sa fie reciproce, el asteapta doar de la tine, banuiesc ca e genu de baiat de cartier.
Scuza-ma ca iti spun dar e genul de baiat "lasa-ma sa te las"

| samur1 a răspuns:

Pune-i coarne! happy

| Stassy a răspuns:

Ma da'i papuci....nu merita.Baiatul trebu sa faca primul pas nu fata k asa'i normal.deci?

| iiBeiibiiy explică (pentru Stassy):

Dar nu vreau sa ma despart de el...

| catalin02 a răspuns:

Pai dai papuci te trateaza ca pe o carpa. Poate cand va vedea ce pierde se va schimba.De obicei baiatul trebuie sa se duca la fata nu inv

| AncaVG a răspuns:

Compatibilitatea intre taur si leu nu prea exista... Vorbeste despre asta cu el si spune-i ca relatia voastra nu merge asa... daca nu intelege si nu se indreapta, cauta-ti pe altcineva, nu e singurul baiat de pa planeta.

| iiBeiibiiy explică:

Multumesc tuturor... imi sunteti de mare ajutor. happy