| Lavvvvvvvvvvvvvvi a întrebat:

Buna TPU:X mie imi place foarte mult de un baiat de la scoala. este cu un an mai mare dar eu ma simt putin timida in preasma luilaughing cateodata imi zambeste sau se uita la mine sau cateodata ma ignorasad eu ma uit des la el si si-a dat seama de asta iar intr-o zi a spus " De ce te toty uiti la mine?" eu am plecat dar stiu ca poate o sa ma sfatuiti sa-i cer ID dar nu potstraight face adica chiar daca las avea in momentul in care intra el pe mess as iesi in secunda urmatoaresad Deci ce sa fac?happy

11 răspunsuri:
| alina_7878 a răspuns:

Daca va cunoasteti deja ar trebui sa iesiti cu un grup de prieteni comuni, iar tu ar trebui sa si vb cu el (sa iti iei inima in dinti si sa fii curajoasa), daca nu il cunosti cred ca ar trebui sa facieti cunostinta. Crede-ma baietii sunt ciudati dar uneori si cel mai mic zmbet si cea mai fugara privire conteaza. si inca ceva incearca sa evitipe tot posibilul sa te holbezi la el happy

| ela_9708 a răspuns:

Da nu te-ai intrebat daca are prietena. el saraku o fi obs ca iti place de el da nahappy

| MimiShor_3518 a răspuns:

Mie nu prea mi-a placut faza cand ti-a zis `de ce te tot uiti la mine?`. Mi se pare putin rautacios.Bine.acum depinde si pe ce ton a zis-o.Eu zic sa-l pui putin la incercare. adica. intr-o zi sa te prefaci suparata. el sa te vada.si vezi daca reactioneaza in vreun fel. asa iti si dai seama daca ii pasa de tine happy. bafta :*

| DarioMe a răspuns:

Buna Lavi! Daca iti place asa de mult de el ar trebui sa ii spui, nu stiu exact ce varsta ai si din cate am dedus nu prea ai avea curajul sa faci asta. Cel mai bine cred ca ar fi sa nu mai fugi si incet incet sa il cunosti. Pe parcurs vei vedea ca ajuta si te vei obisnui. Intotdeauna totul e greu pana te obisnuiesti. Daca si el te place isi va da seama si te va aborda, depinde cum te vede el. Ideea e ca ar trebui sa va cunoasteti mai bine ca sa treceti peste timiditate. Multa bafta si tine-ne la curent cu vestile! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa fi timida.Adica depinde cati ani ai.Ai putea sa vorbesti cu el deschis. Ce daca te uiti la el? Vorbeste cu el, incearca sa te apropii de el.Mai bine sa stii raspunsul mai repede decat prea tarziu cand deja esti prea indragostita de el. Sper ca ti-am fost de folos. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna lavi.Nu trebuie sa fi asa de timida, daca intr-adevar te place si tu il placi pe el dovedeste-i ca ai anumite sentimente pentru el.,, De ce tot te uiti asa la mine'' Aceasa intrebare tia adresato el? Pai daca te-a intrebat asa calm? sau tipand? E nepoliticos din partea lui ca te-a intrebat asa ceva.Parerea mea este ca daaca l-ai intreba daca va vrea sa fiti prieteni, sau amici, si pe urma ar putea urma mai multe lucruri intre voi doihappy ACeasta este parerea mea happyhappy***ne mai auzim:*Daca iti este de ajutor acest raspuns atuncii foloseste-l cu mult drag! Ciaowavekisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sal perzi nu mai fi asa timida ca perzi o sa apara alta mai curajoasa si atunci o sa-ti para rau ca nai incercat cand trebuia dai un semn cal placi si apoi incerca sa fi cat mai indiferenta cu el o sa il atragi enorm crede-ma ca merge nu te cunosc dar te rog sa incerci daca chiar il placi poooooooop

| JustAnotherUser a răspuns:

Nu stiu de ce toata lumea raspunde la o intrebare de genul asta: "Da, ia-ti inima in dinti si spune-i!" Dar cred ca daca ati fi in aceeasi situatie nu ati gandi lafel.Si eu am trecut si trec prin aceasta situatie si chiar nu am curajul sa ii spun ca il plac.Si crede-ma ca nu ar trebui dupa parerea mea sa ii arati ca esti nebuna dupa el.Doar sa ii dai niste timp sa zicem o saptamana. si daca el nu incearca sa socializeze cu tine inseamna ca poate nu te place sau e prea timid. Dar daca insa vezi ca el da semne ca te place dar ca este prea timid sa iti spuna, fa-l sa inteleaga ca il placi si treci la fapte.Eu de obicei am rugat un prieten comun sa ma ajute. Poate ca daca ai un prieten in comun te va ajuta. Dar ai grija! Un secret ca asta nu il poti spune oricui.Ai grija ca persoanele care stiu sa fie de incredere!

Succes si sper la o fundita!kiss

| Lavvvvvvvvvvvvvvi explică:

@MimiShor el a spus-o cu un ton rusinat si nici nu a termina bine de pus intrebarea ca s-a intors si nu am putut zice nimicstraight facese vede clar ca si el se simte rusinat

| CocoLino_3056 a răspuns:

Nu pot sa creed... poti apela la mine! big grin cea mai buna prietena? puppy dog eyes BFF? worried te tz0k thu!:*:*

| mcmad16_4571 a răspuns:

Eu sincer am avut ca baiat multe situatii in viata mea de asa tip.Mai ales cum spui tu despre situatia cind eu ma uit la fata si se vede ca ea se topeste dupa mine.Deobicei eu in cele mai dese cazuri ignor asa fete. Vorbeste cu prieteni comuni.Intreaba cei place poate gasiti interese comune.Incearca sa nimeresti la vreun party la prieteni deai tai la care va fi invitat si el.Si cel mai sincer sfat de la mine.Fii mai mult indiferenta.Barbatii mai des se indrogestesc de fetele ce poarta indiferenta asupra lor.Lasa totul timpului sau dar nu sta pe loc nici tu.Nu stii ce are el incap... Poate el singur e indragostit in tine si incearca cu indiferenta sa sa te atraga.Astept fundita.)))