| JasonMcCann a întrebat:

TPU!
Zilele astea am inceput sa ies mai des prin parc, am vazut un baiat de 15 ani (eu am 12) fumand. La inceput imi ziceam ca nu este bine ce face, ca nu m-as incurca cu unul de genul nici prin vis. Tot vazandu-l in parc am inceput sa ma simt atrasa de el, pana mi-am dat seama ca m-am indragostit. Am aflat de la niste baieti de varsta mea care vin des in parc ca, consuma tigarile ca pe apa, vorbeste cam mult despre sex si zice multe injuraturi. Am aflat ca este roman (eu locuiesc in Italia). Azi l-am vazut cu vecina mea, si ea fumeaza (are 13 ani), a fost cu el dar nu se mai plac... Asa ca azi am intrebat-o pe facebook daca are si el cont, mi l-a dat si am inceput sa vorbim. Am zis ca daca nu incerc sa gasesc un subiect comun o sa il plictisesc, asa ca m-am gandit sa-i spun ca mi-ar placea sa fumez (sunt capabila sa fumez ca sa ma apropii de el -_- ) A zis ca maine imi da o tigara, eu i-am zis ca habar n-am sa fumez deci sa nu rada, si a zis ca nu rade. Dupa am mai vorbit despre chestii plictisitoare si am aflat ca ii place de una putin, ma rog.
Voi ce ziceti? O prietena zice ca e cam golan, dar chiar imi place de el. Si faza cu tigara chiar nu vreau sa dau inapoi, si asa voiam sa ma apuc. Dupa voi sr fi mai bine sa incerc sa-l uit? Mi-ar fi prea greu. sad

15 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Tocmai mi-am pierdut 2 minute din viata citind acest ****. Ai 13 ani si ti-e imposibil sa uiti de un baiat cu care ai vorbit 2 zile pe facebook. WTF

| VadTot a răspuns (pentru Chαяtreux):

Sfarsitul este aproape..Adica sfarsitul ei! La 20. daca i mai apuca..sigur ii va sarbatorii prin spital!

Totusi mi e atit de greu sa cred ca o fetita la 12 ani vorbeste cu atita lejeritate despre baieti.si cum ar fi in stare sa fumeze doar sa se apropie de el mai mult..cu siguranta va fi capabila probabil si de alte minunatii..doar de dragul lui/..Sa i uram succes..Si baftalaughing) Drumul ei in viata, va fi pavat doar cu ciment si nisip!

| JasonMcCann explică (pentru Chαяtreux):

Nu l-am cunoscut pe facebook, ci in parc. Il vad de vreo 2 saptamani.

| JasonMcCann explică (pentru VadTot):

Nu ma pot apropia de el in alt mod, si stai linistit ca nu pot sa ma vad cu el decat in parc, mama imi da orar de plecat si imi zice si la ce ora sa ma intorc. -_-

| VadTot a răspuns (pentru JasonMcCann):

Daca era un drogat? Te drogai?
Eu te sfatuiesc sa nu pui tigara.n gura! sau esti inconsienta? Da i incolo de baieti sanatatea ta....nu are nici o valoare pentru tine? Nu tii deloc la tine? Sau vrei sa stai cu perfuzii prin spitale? Hello////?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita, daca vrei sa te placa trebuie sa te placa asa cum esti. Nu trebuie sa fumezi ca sa te placa. Oircum, esti cam micuta pentru el dar la cat de obsedati sunt baietii din ziua de azi ar iesi si cu o fata de 5 ani doar pentru a pune si ei mana pe un cur ceva.

| NoNameasdod a răspuns:

Nu zic sa nu iti placa [ceva/cineva],dar deja sa te apuci de fumat pentru asta, e exagerat.
In fine, nu avem dreptul sa judem, eu dar mi-am spus parerea.

[Eu zic ca nu merita sa faci asta, dar tu faci cum vrei. :*]

| Melany8 a răspuns:

Daca vrei să te întîlnești cu el prefă-te că ești ca el
spune că ai fumat ai fost pe la o tabără numai cu băieți
fă așa ca lui să-i fie interesant cu tine
și ție îți va fi interesant cu el crede-mă

| Anaad a răspuns:

De ce ai vrea sa te apuci de fumat? La varsta ta poate sa iti influenteze iremediabil cresterea/dezvoltarea etc. Este extrem de nociv si nerecomandat. La fel de nociv ar fi si acest baiat pentru tine. Si sincer esti prea mica pentru a avea astfel de dilemewinking

| JasonMcCann explică (pentru Anaad):

În ce sens „prea mică pentru a avea astfel de dileme"? Adică trebuie să împlinesc 20 de ani ca să mă îndrăgostesc? Parcă aleg eu, damn.

| Anaad a răspuns:

In toate sensurile..pentru ca nici nu ti-a placut din start de el. Te-a atras doar faptul ca e un 'bad boy'. Si da, ar trebui sa astepti pana la varsta la care esti destul de matura sa intelegi consecintele fapelor tale-acum in mod evident nu esti. Si 'damn' vezi de scoala...asta e ceva ce poti tu sa alegi.

| loorentzoo a răspuns:

La varsta ta m as gandi cum sa invat mai bine si sa intru la liceu si ce papusi sa imi mai cumpere parintii

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns:

Uite, este putin cam complicat ceea ce zici tu big grin
Deci sfatul meu este sa incerci sa-l uiti pentru ca nu o sa te simti bine cu el... cum e mai mare si din ce ai zis tu as putea sa deduc ca-si vva bate joc de tine.
In ceea ce priveste tigarea las-o ca daca tot vei fuma in continuare o sa ajungi dependenta, numai imagineaza-ti cum o sa arate copii tai peste 20 de ani...
Deci in concluzie placandu-ti de acest baiat iti faci rau tie happy

| JasonMcCann explică (pentru Skumpic_Bobokel_1998):

Nu-mi mai place de el happy In schimb imi place de altul care are 14 ani. Mai complicata povestea.-.

| Silviu_Druncea_1987 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te apuci de fumat pentru a intra in contact cu o persoana pe care o placi, iti va fi foarte greu sa te lasi dupa ce va deveni un obicei si asta iti zic din proprie experienta. Daca vrei sa il cuceresti fii tu insati el va observa chestia asta si e posibil sa te placa.