| Kristinake a întrebat:

treaba e ca-mi place de un baiat, care anul trecut mi-a propus sa ne combinam insa am refuzat, eram prea timida, na.Si acum au reinviat sentimentele, i'am spus unei prietene comune, si ea zice, ca dupa scoala sa vorbesc cu el, si sa'i spun ce simt.Insa treaba e ca, nu prea am destul curaj, pe mess nu prea intra fb la fel, suntem in aceiasi scoala, clase paralele.Am si recuperat nr lui de la un prieten. I'am trimis un mesaj intrebindul ce mai face, insa nu a raspuns, de ce? Oare, nu merita sa incerc a fi cu el? Poate ma ignora...

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,daca te-a placut o data, o sa te placa si a doua oara.
Oamenii nu-si schimba gusturile atat de repede.Numai ca el,acum,e ranit in mandria personala, in orgoliu avand in vedere refuzul tau de anul trecut.
Asa ca, acum el este deosebit de prevazator.Fii sigura ca i-a sarit inima 5 metri cand a vazut intrebarea ta pe mess,s-a blocat,de-asta nu a raspuns.
Acum ai doua variante.
Ori il abordezi iar,"ce mai faci","te-am mai intrebat o data,dar vad ca nu-ti vine sa-mi raspunzi,ti-o fi rusine",ori astepti sa te abordeze el.
Daca n-ai rabdare,incearca tu,iar.
Un singur lucru ar trebui sa stii ca sa nu ai nici o problema-daca are sau nu,prietena. Daca are,lasa-l, daca nu, fii isteata!
Mult noroc!

| TitiDrLove a răspuns:

Trebuie sa faci tu acum pasul asta daca l-ai refuzat fiindca el s-a lasat batut. Nici daca i-ai da inca 100 de dovezi ca tii la el nu te-ar mai intreba daca vrei sa aveti o relatie daca a fost refuzat, insa asta nu inseamna ca nu te mai place...

| sofia_8041 a răspuns:

Din moment ce i-ai dat mesaj si nu ti-a raspuns parerea mea ii ca nu te place...acum sincer cand esti cat de cat interesat de o persoana ii raspunzi la mesaj.
Sfatul meu ii sa nu vorbesti direct cu el s-ai spui ca il placi.Mai asteapta putin sa vezi ce face cum rectioneaza cand esti in prejma lui, zambeste-i eventual cand il vezi poti sa-l intrebi ce mai face si cum de nu ti-a raspuns la mesaj. Iar in functie de iti spune el poti sa sa iti dai seama daca te place sau nu. Iar daca tu consideri ca te place abia atunci poti sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ce simti

| InnocentLoovee a răspuns:

Eu spun sa-ti faci curaj si sa-i spui in fata ceea ce simti. E cel mai bine.nu pe mess, nu pe facebook, ci in fata. Stiu ca va fi complicat mai ales daca esti timida. Dar gandeste-te ca poate merita, si vei fi fericita alaturi de el. Sper ca te-am ajutat :*

| Munkyfunky a răspuns:

Lavinia are dreptate. Vorbeste cu el, poate te place.iar daca nu vei face asta mereu te vei gandi ce ar fi fost daca ai fi vorbit cu el. Vorbeste cu el fata in fata!