| AndreeaAndree a întrebat:

Trec in clasa a 6-a si imi place mult de un baiat care trece intr-a 8-a si el a stat cu verisoara mea si cred ca inca o mai iubeste.Intr-o zi -i am dat messul lui unei colege si ea i-a zis ca eu as vrea sa stau cu el, el a zis ca se mai gandeste.Mai tarziu -i am spus daca s-a suparat pe mine si a raspuns sora lui si mi-a zis ca a plecat suparat si a zis ca se omoara el. Seara eu am plecat la tara si peste 2 zile am prins curajul si l-am sunat si l-am intrebat daca e suparat pe mine si a zis ca nu este.Acum cand am venit de la tara l-am intrebat ce face si el ezita sa vorbeasca cu mine. mereu. Nu stiu ce sa mai ma fac il iubesc ft.mult.Spuneti-mi ce sa fac,va rog, dau funda orice Ps: el a zis ca s-ar omori pentru varamea dar ea nu-l mai iubeste deloc, dincontra ea il uraste.

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

Nu ai ce sa faci, doar sa ii fi alaturi ca amica.
Trece printr-o perioada grea, dar o sa ii treaca. Tu incurajeaza-l, si arata-i ca nu-i capat de lume.
Probabil te evita ca nu vrea sa suferi sau sa iti dea sperante false. Nu-j judeca pentru evitarea lui, ci pentru fapte. happy

Oricat de mult te doare ceva, trebuie sa ai ceva neinregula pentru a te gandi la moarte. happy

| AndreeaAndree explică (pentru LostInBubble):

Asa ma gandesc si eu dar el nu mai vorbeste deloc cu mine

14 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Serios!? Iubire la clasa a 6a? Poti iubi o persoana doar daca stai cu ea, si plus de asta exista o varsta totusi.La clasa a 6a sunt gargaunii aia ce umbla prin cap, serios acum, nu exista iubire adevarata la varsta asta. Dupa varsta de 14-15 ani, da, pot spune ca poti sa tii la o persoana.Si chestiile astea cu sinucideri,ce aveti ma? Ati innebunit, unii oameni se roaga cu cerul si cu pamantul sa mai traiasca o zi, isi dau rinichii pentru familie, si ala se omoara? Nu are toata tigla pe casa? Serios, lumea e cu fundul in sus.

| AndreeaAndree explică (pentru PamfleticaTotHellenne):

Crede-ma el o iubeste ft. mult, si asa simteam si eu gargauni dar acum de fiecare data cand vorbesc cu el radiez de fericire, iar cand il vad l-as lua in brate daca asta nu e iubire atunci ce e?

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru AndreeaAndree):

Doar "gargaunii" aia ce iti dau impresia ca iubesti, dar nu e asa.O sa vezi peste cativa ani ca asa e, iubire adevarata pot spune ca numai mama cu tata o simt, si un cuplu care au stat ceva timp impreuna.La varsta pe care o ai se petrec multe schimbari, te transformi acum si e normal sa simti asta, stiu asta pentru ca si eu am trecut prin ce treci tu.CU toate astea nu iti neglija familia, prietenii si mai ales scoala. Spun asta pentru ca stiu ca uneori e greu sa te controlezi si fugi in lumea ta si chiar nu mai esti atenta la ce se intampla in jur.E doar un sfat, m-as bucura daca te-ai folosi de el.

| AndreeaAndree explică:

Va multumesc pentru toate sfaturile.

| AndreeaAndree explică:

Eu ba da. vb acum cu el pe mess si zice caa nu-i mai pasa de nimeni si nimic

| AndreeaAndree explică:

A zis ca nu-s genu lui si ca poate altadata si ma pupa

| redscorpion26 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii fi alaturi acum, dupa sa te apropii din ce in ce mai mult mult de el, asta chiar da rezultate.PS. vorbiti mai mult

| AndreeaAndree explică (pentru redscorpion26):

Noi borbeam inainte in fiecare zi dar acum daca-i scriu pe facebook, mess ceva el nu raspunde deloc.

| redscorpion26 a răspuns (pentru AndreeaAndree):

Mda...asta chiar e naspasad.Nu ai nr lui de tel?

| redscorpion26 a răspuns:

Ti am dat raspunsul, nu ai ce sa faci decat sa ii fi cat mai aproape...app la celelalte comentarii:baieti, fetelor si noi poate ca am trecut la varsta aceea prin asa ceva.Dc o dezcuraja-ti? eu am 26 ani si, incerc sa ajut...

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru redscorpion26):

Da asa, e varsta transformarilor.Treci din etapa copilariei in cea a adolescentei, eu am spus ca nu e iubire.Nu am descurajat-o,am spus doar adevarul, daca i-as spune sa mearga mai departe cu iubirea, pentru ca e iubire adevarata as fi mintit.Iar faza cu sinucisul chiar nu inteleg, cum sa te omori!? Unii se roaga frate pentru a mai trai putin, iar altii renunta la ea.Se pot considera norocosi ca Dumnezeu le-a dat o viata, ar trebui sa ii multumeasca, dar ei se omoara.

| redscorpion26 a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Ai mare dreptate

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru redscorpion26):

Multumesc.big grin