| anonim_4396 a întrebat:

Trec prin ceva foarte ciudat.
In primul rand ar trebui sa va spun ca iminplace de un baiat cu 4 ani mai mare ca mine, care este si prietenul celei mai bune prietene. Nu credeam niciodata ca o sa mi se intample asa ceva, pentru ca nu sunt genul care sa se uite la baieti mai mari dar s.a intamplat. Eu am 14 si el 18. Are prietena si vrea sa se desparta de ea pentru ca vorbeste pe facebook cu o romanca din Italia.
M.am intalnit cu el de cateva ori la aniversarile prietenei mele dar atunci nu imi placea....de vreo 2 sapt de cand am vorbit intr.o noapte cu el pentru ca m.a rugat prietena mea (sora lui) sa il lamuresc cu privire la ceva. In seara aceea mi-a zis ca am i vice frumoasa si par super draguta.
I.am zis prietenei mele (surorii lui) iar ea ma sfatuieste sa ii spun ce simt, ba mi.a dat chiar si numarul lui de telefon.
Acum daca ati citit toata povestioara asta, ce credeti ca ar trebui sa fac? Ce parere aveti despre situatia asta?
Va rog, fara raspunsuti jignitoare.
P.S. Imi cer scuze pentru eventualele greseli de scriere dar am postat intrebares de pe telefonul mobil.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E prea mare pentru tine, ia-ti gandul de la el

| neutrino a răspuns:

Stai cuminte, daca ai asa ceva!

| Mussette a răspuns:

Stai cuminte, ca e prea mare pentru tine. O sa te bifeze imediat. Fa-ti un prieten mai apropiat de varsta ta. happy

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai zic ca ar trebui sa dai cumva de stire ca ti place de el. Poate il mai prinzi asa la telefon sau ii poti trimite din cand un sms cu ceva ce ar trebui sa deschda o conversatie. Gaseste ti un motiv sa l suni sa poti vb cu dansul.

| RedDeath a răspuns:

Ai zis ca este preitenul celei mai bune prietene. Pai, doar nu vrei sa i-l furi acum!
Mai ales ca, la varsta asta de 14 ani, tu, nu cred ca vrei sex. Ei bine, el vrea! i-o si cere organismul! Deci, daca nu ai de gand sa faci sex prea curand, da-i pace! Ca el va dori "dovezi de iubire" cum le mai spun manipulatorii astia, si atunci ori te culci cu el, ori isi gaseste alta care "sa ii arate ca il iubeste" [adica una care sa se culce cu el]. Deci, depinde ce vrei! Nu imi spune ca e de treaba, ca nu ii sta gandul al din astea, etc. E organismul. Acum, in perioada asta, poate inca de la 16 ani deja, vrea sa faca sex, simte nevoia! Ca un animal in calduri. Asa ca, depinde ce vrei tu : sex, sau non-sex.

| Ezeru a răspuns:

Varsta nu este o piedica, dar totusi trebuie sa iei in calcul niste aspecte importante si anume : este mai matur deci are o alta gandire, felul in care o paraseste pe prietena ta lasa de dorit. In fine oh go on daca tu chiar vrei o relatie cu el. Vorbeste cu el spune-i ce simti pentru el si roaga-l sa fie sincer cu tinewinking
Mult succes happy

| Phini a răspuns:

Go away...
Nu te sfatuiesc sa te dai la el... are prietena, o sa iti faci dusmani, esti mica pentru asta. laughing