| Arcusor a întrebat:

Buna tuturor a trecut ceva timp de cand m-am despartit de iubita mea si mereu sunt cu gandul la ea incerc sa ma preocup cu altceva dar fac ce fac si mereu ajung inapoi la imaginea ei si amintirile ce tine de ea.Acum chiar nu stiu ce sa mai fac de tinut tin legatura cu ea, inca o iubesc si mi-e greu sa nu o vad macar de 2 ori pe saptamani. Duminica am fost intr-o cafenea si eu eram oarecum suparat si a venit sa asezat peste mine si m-a intrebat care e problema de ce sunt suparat i-am spus motivul si a facut faza pe care o facem des adica am stat nas in nas si m-a pupat pe frunte dar cea ce nu inteleg eu este cum de la o stare de asta de apropiere luni nu a mai facut nimic am vorbit cu ea iar la plecare a pupat de ramas bun pe cei care mai erau cu noi iar mie nici macar un pa nu mi-a spus.Credeti ca vrut sa imi demosntreze ceva anume sau ca vrea atentie? ajutati-ma cu nsite sfaturi va rog sunt foarte suparat iar eu unul nu am mai vazut baieti ca mine sa se ataseze in asa hal de o fata incat sa scada de la 78 de kg la 73 in 2saptamani.As vrea sa imi spuneti cum sa ma impac cu ea.

PS:Motivul despartirii a fost zice ea plictiseala.

Răspuns Câştigător
| anamaria_6094 a răspuns:

Woaw,esti intr-o situatie complicata, dar atata timp cat o iubesti este normal ca imaginea ei sa iti revina des in minte.Shi stiu cum e pentru ca am trecut prin asta,dar intr-un sfarsit suntem iar impreuna.Daca ea s-a despartit pentru ca s-a plictisit inseamna ca isi doreste mai multa atentie din partea ta.Daca tii legatura cu ea incearca sa o faci sa se simta bine in preajma ta. Daca tie ti se pare ca si ea te place,ar trebui sa o intrebi daca mai vrea sa fie cu tine.Dar nu acum, putin mai tarziu.Incearca sa fii cat mai dragut si misterios cu ea. Daca ea uneori te suna,sa nu ii raspunzi mereu, dar ai grija ca sa nu exagerezi.Ar fi bine sa nu ii arati ca esti suparat din cauza asta.Si crede-ma ca nu te-a uitat, cu siguranta nu ii este usor sa nu mai vina la tine si sa va strangetzi in brate si... diferite lucruri pe care le faceatzi, deci cu siguranta nu ii e nici ei usor. Sper ca te-am ajutat__________FUndha?big grin

6 răspunsuri:
| anamaria_6094 a răspuns:

A zis iubitul meu ca esti o femeie pentru ca plangi dupa o fata care nu te merita ...sunt sigura ca meritzi ceva mult mai bun ...mult noroc!

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Plictiseala?!? Crezi ca mai merita sa fii cu ea dupa ce a zis? Uite,stiu ca e greu dar viata merge inainte. De ce mai bine nu gasesti alta fata cu care sa stai chiar daca nu o iubesti. Poate ea te poate ajuta sa o uiti pe fost si cu timpul poate te indragostesti. Eu nu cred ca fostei tale ii pasa cu adevarat de tine dupa comportamentul ei,parerea mea. Viata nu sta in loc pentru nimeni! Fii barbat si treci peste! Suferi tu acum, dar mai tarziu vei rade de intamplarea asta, poate alaturi de o alta fata.Bafta!:*:*

| WooLove a răspuns:

Arcusor@ viata merge inainte, toti trecem prin momente de doliu (zic doliu deoarece in sufletul tau este ceva negru). Tu ce trebuie sa faci e sa mergi maid eparte sa ridici capu si sa stii pe unde pasesti. Du-te, distreaza-te, cunoaste persoane noi eventual o fata doar asa scapi de "depresia" asta... esti tanara nu trebuie sa inchizi usa pentru o fata. Numai bine si sa fii iubit! salut.

| Arcusor explică:

Toti mi-ati dat niste raspunsuri foarte bune nu stiu pe cine sa desemnez castigator.Multumesc mult de sfaturi.Cred ca voi incerc sa ma impac cu ea si daca voi vedea ca ei nu prea ii pasa am sa fac ce au zis ceilalti adica sa caut persoane noi etc.Multumesc enorm inca o data mai ales tu anamaria

| WooLove a răspuns:

Nu doresc funda sau vot poti sa ma sari.

| William a răspuns:

Apuca-te de Metin sau Cabal sau WOW ca astea creaza dependenta si o sa o uiti pe fata imd, asta daca devii dependent.