| anastasia94 a întrebat:

Buna tuturor.am 18 ami.am asa o intrebare cind iti incepi viata sexuala e normal sa te doara acolo citeva zile dupa? pe data de 7 octombrie am incercat sa am o relatie cu prietenul(prima mea relatie) insa din cauza durerii extreme de mari ne-am oprit, a fost mai mult o joaca nici nu s-a rupt himenul, nu am avut mentruatie pina pe 7 noiembrie (o luna deci) insa aseara dupa ce am fost la el, m-am culcat cu el daca sincer nu stiu daca s-a rupt himenul ala sau nu ca m-a durut foarte tare da singe nu mi-a curs.a durat undeva timp de doua ore si ceva.dar astazi ma doare tare acolo, e normal asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Bebbe133 a răspuns:

E normal sa te doara si dupa,si sa stii ca nu e neaparat necesar sa curga sange,la unele fete nu curge sange cand o fac pentru prima oara pentru ca au himenul mai elastic,dar oricum durerea aia ingrozitoare din timpul actului sexual a fost din cauza ca ai fost dezvirginata. Sper ca te-am ajutat. Apropo, orice ar fi nu o face fara prezervativ, iar el sa zica ca o scoate cand simte ca ii vine sa isi dea drumu, pentru ca el inainte sa simta ca isi da drumu, elimina fara sa vrea si fara sa simta un lichid preseminal asemanator cu sperma ce contine suficienti spermatozoizi incat sa ramai gravida.Si sunt sigura ca nu vrei asta, nu el ar suporta consecintele ci tu. Daca totusi ai facut-o neprotejat, ia pastila de a doua zi Postinor2 de la farmacie pret 60lei in maxim 48h de la actul sexual, daca a a trecut intre 3 si 8 zile ia o aspirina, iar daca nu nu mai poti decat sa faci avort si nu cred ca iti place nici una din variantele astea, mai ales ca cea cu aspirina nu mai e asa sigura. Sper sa tii cont si ca te-am ajutat. Fundaa?>big grin

| Rizer a răspuns (pentru Bebbe133):

Ce aspirina sa ia mai fatalaughing ca ma faci sa rad! Si numai pune fata sa ia postinor degeaba, aceasta pastila nu seia asa dupa ureche cel mult odata pe an, ea nici bine nu a facut-o ca gata sa ia pastila asta, insarcinta nu ai ramas, bag mana in foc pe ntru asta! Si odata ce ai ramas sa spunem asa nu-ti mai face nimic aspirina! Cati ani ai tu sa fii in masura sa zici la fetita asta sa ia postinor

| Bebbe133 a răspuns (pentru Rizer):

Auzi dar tu ce sfat ii dai ca nu vad thinking doamne. pastila de a doua zi postinor se ia odata pe an si cum ea nu a mai luat-o o poate lua, poate se ia dupa tine si ramane cu burta mare, daca a ramas. hai las-o nu face tu pe desteapta, ca mai mult de 18 ani nu ai tu, sigur!

9 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Da e normal, poate ai un himen mai gros, si de aceea nu s-a rupt inca si e dureros! Dar daca te uiti cu o oglinda vezi modificarile!

| anastasia94 explică (pentru foxi):

Si ce modificari ar trebui sa fie?

| foxi a răspuns (pentru anastasia94):

Se vad carunculii himenali, adica vezi si tu o poza cu un himen rupt si te uiti dupa aceea!

| mona a răspuns:

Dupa 2 ore de sex normal ca te doare, eu cred ca nu mai esti virgina[sange nu curge la toate fetele]dar totusi o vizita la ginecolog nu ti-ar strica

Răspuns utilizator avertizat
| FckYeah a răspuns:

Mergi la doctorul ginecolog. Dupa primul act sexual, consultatie obligatorie! Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| anastasia94 explică:

Dar daca am avut aceasta relatie in ziua cu risc maxim sa ramin insarcinata adica in ziua a 14, sunt sanse sa ramin chiar daca am facut-o protejat si el nu a ejaculat in mine