| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am facut doua teste de sarcina tip barza sau la minut, in plicul in care era testul era un plic mai mic in care era ceva, in momentul in care am pus continutul plicului in urina a sunat cam ciudat, trebuia sa pun acel plic in urina sau nu? adica ce era in plic.
dau funda pentru un raspuns sincer!

5 răspunsuri:
| Jozefina a răspuns:

Ce fel de plic, din cite stiu eu trebuie numai betisorul cela sa il pui pina la linia rosie intru vas cu urita si numeri pina la 10 si il lasi 5 min...nu stiu ce plikusor ai vazut ca parca nu e nimic de adaugat, vezi ca poate fi de cel care se pune pentru a nu se umezi.incearca inca unul fara sa pui nimic in urina.succes!

| jupiterestru a răspuns:

Da,Esti insarcinata, felicitari mamico happy

| raspunz a răspuns:

Http://www.contraboli.ro/cum-se-face-un-test-de-sarcina/
ai un filmulet instructiv acolo.
Pliculetul putea contine SilicaGel, o solutie al carei rol este de a capta umiditatea astfel incat sa nu se compromita testul cat timp sta in ambalaj. Din cate stiu eu nu se pune in urina! Poate era vorba de altceva, dar daca in test nu scria ca trebuie pus pliculetul ala in urina atunci nu trebuia pus. Numai bine!

| Paradise a răspuns:

Eu n-am auzit de niciun plic thinking adică știu că e bețișorul ăla care trebuie să-l pui în urină și numeri până la 10-15 secunde. După aștepți puțin până apar liniuțele alea thinking Nu erau și niște instrucțiuni, ceva?

| saby26 a răspuns:

Nu nu trebuia sa pui continutul acelui plic.in plicul acela sunt niste granule care absorb umezeala pentru a nu transpira in interior testul din cauza schimbarii de temperatura dintr-un loc in altul.stii ca astfel de pliculete sunt si in incaltaminte cand o cumperi.dar sa stii ca acestea nu influenteaza rezultatul testului