| wtfiswrong a întrebat:

Buna tuturor.

Am mai scris ceva asemanator pe TPU, insa ma regasesc din pacate in aceeasi situatie si nu am gasit vreun raspuns.

Deci, lucrez la o firma (multinationala sa ii zicem). Am un coleg care lucreaza la un departament diferit fata de mine. Acest tip, cumva, ma place sau cel putin asa cred eu din ce urmeaza sa zic.

Acum aproximativ 2 luni, l-am intalnit pe holurile firmei, momentul acela a fost cel care
a dat de inteles ca ma place. Am avut un contact vizual de cateva secunde. De atunci, am tot observat ca se uita la mine si cand e pauza aceea de 10 minute de tigara, iese si el si se pune intodeauna intr-o zona apropiata de mine cat sa ma aiba in vizor. La putin timp l-am gasit pe un site de socializare si i-am dat o cerere de prietenie. A inceput sa imi reactioneze la postati si am inceput sa avem si vreo doua conversatii, nu foarte lungi, insa nu duceau mai nicaieri. Tot de acolo am aflat ca el este intr-o relatie. Bun, dupa asta, situatia a ramas la fel, se tot uita la mine, destul de mult. M-a abordat chiar si la munca pe aplicatia pe care o folosim intern sa comunicam. Am avut din nou cateva conversatii care au fost foarte scurte, iar una din ele a fost cand i-am zis ca mi-ar placea sa iesim la o tigara in pauza. El parea ca accepta propunerea si a lasat sa se inteleaga ca da. Insa de atunci nimic si au trecut cam 2 saptamani. Cam de putin timp am observat ca el nu mai reactioneaza la postarile mele de pe site-ul de socializare. Insa tot se uita la mine si ma soarbe din priviri. Nu stiu ce sa mai cred. Nu am bagat de seama acest aspect la inceput, insa a inceput sa imi placa foarte mult de el cu toate ca are prietena si sunt constienta ca acest lucru il tine la distanta de mine. Simt ca si el ma place, din modul in care ma saluta si mai ales cum se uita la mine. Nu inteleg de ce invitatia mea la tigara nu a avut loc pana acum. Desi simt ca ma place, tot nu il pot intelege.

Va rog frumos sa imi dati un sfat ca simt ca nu mai stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Un bărbat în situația voastră trebuia să insiste mai mult dacă vroia să fie cu tine.

| anonimuIl a răspuns:

Caută pe altul că nu o să iasă nimic cu ăsta cum vrei tu.

| mihai69 a răspuns:

Dacă avea vreo intenție în ceea ce te privește, avea timp să acționeze clar și fără echivoc.
Dacă e cum spui, lasă speranțele și caută unul care chiar te dorește.

| mi25 a răspuns:

Unele femei cred ca toti barbatii care le privesc mai lung ar vrea sa se culce cu ele. La fel de acei barbati care vorbesc sau le saluta mai prietenos si zambitor.
Nu, unii barbati sunt mai afectuosi in relatiile cu femeile, desi nu le doresc (desi sunt putini barbati care nu ar vrea o aventura cu o femeie care e pe placul lui), altii mai reci.
Cred ca prin comportamentul lui de pe retelele de socializare ti-a "spus" ca nu vrea o relatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai fata, da-i pace omului aluia ca are iubita!

Sunt milioane de baieti pe lumea asta si tu vrei sa te bagi unde nu ai loc. Da-le pace oamenilor si cauta-ti unul care-i singur, ca risti sa te dea si afar de la munca, daca obserav colegii ce faci.