| 1Chris1 a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de ajutor!

Imi place o fata de varsta mea foarte multe, e frumoasa si vreau s-o cuceresc, dar nu stiu cum. La scoala, mai mereu sta pe langa un prieten, odata am vazut ca ii statea in poala, iar intr-o zi a pupat-o pe obraz. Eu doar pe messenger discut cu ea, despre scoala, dar la scoala cam niciodata nu vorbesc cu ea. Prefer sa fac ca nu ma intereseaza. Pur si simplu, mi se pare o fata perfecta, o cunosc de 1 an si jumatate, dar simt ceva aparte pentru ea. Daca stau pe langa ea, nu stiu ce sa vorbesc cu ea, ce s-o intreb...

Intr-o zi am vazut ca avea la avatar o poza cand se saruta cu un baiat, atunci n-am mai stiut ce sa cred. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi. Ce trebuie sa fac...Mersi!

Răspuns Câştigător
| crynys a răspuns:

Daca astepti cu anii sa vina ea la tine sa te agate o sa te prinda batranetea cu acelasi gust amar care il ai acum. Sfaturi? Ia initiativa! Actioneaza! Scoate-o la un suc, da-i semnale, vorbeste cu ea si la scoala mai mult. Cu cat te bagi in seama mai mult cu atat mai bine. Dar cel mai important nu te mai culca pe o ureche si invit-o la un cico. Si fa asta cat de des poti tu.

1 răspuns:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai, probabil ea vrea doar sa iti faca in ciuda. Te pune la incercare sa vada cum reactionezi : daca iti pasa, daca nu! Sau probabil ca nu e interesata de tine si are alte planuri. Dar nu strica sa incerci. Pana la urma nu ai nimic de pierdut. Gaseste un alt subiect atunci cand vorbesti cu ea pe mess, da-ti intalnire cu ea, in asa fel incat sa nu para ca te dai la ea. Uita-ti ceva la ea, in asa fel incat sa para ca va intalniti doar pentru acel "ceva" nu stiu, si vorbeste cu ea, intreab-o despre viata ei, doar asa va puteti cunoaste mai bine! Si asa vei vedea daca si ea simte ceva mai aparte pentru tine! Merita sa incerci, sti vorba aia Nu risti, nu castigi! Bafta multa si nu te da batut! In dragoste si in razboi totul e permis!