| Binladen220 a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare e normal sa ma doara operatia de cezariana dupa 10 luni, daca m-am refacut repede dupa nastere si nu ma durut pana acum. Mie frica sa nu apara ceva vreo complicatie. Va multumesc Andreea

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu trebuie amanata vizita medicala in astfel de situatii. Prin operatia de cezariana se sectioneaza muschi si vase de sange. De asemenea pot sa apara complicatii si in privinta plasei introduse cu rolul de a repara si preveni aparitia herniei. Consultatia medicala este obligatorie.

| Emilian65 a răspuns:

Consulta medicul care ti-a facut operatia si vezi care este problema aparitiei acestor dureri.