| ThinkSprinkles a întrebat:

Bună tuturor.
Am o întrebare personală și sper sa primesc răspunsuri serioase și constructive. De ce lichidul care curge atunci când ma excit are miros neplăcut? Menționez ca am folosit acum 2 săptămâni ovule pentru a scapă de el iar acum s-a întors înapoi.Vă rog sa evitați comentariile urate sau nepotrivite.
Mulțumesc pentru înțelegere și ajutor!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată? De ce nu mergi la ginecolog? Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Mirosul neplacut al secretiei vaginale poate fi de la un BTS care nu a fost tratat corect.
Ovulele luate ca sa tratezi infectia au fost luate dupa urcehe, pentru ecva ce nu ai avut, de aceea infecia este inca prezenta acolo si continua sa infecteze tot aparatul genital.

Mergi la un cabinet de analize medicale care au si citologie sa-ti faci un examen citologic (test papanicolau) fiindca acolo se poate depista infectia care o ai si apoi mergi la Medicul Ginecolog, sa-ti dea antibioticul corect pentru ce boala ai tu, atat pentru tine cat si pentru barbatul cu care ai avut sex si te-ai contaminat.

Atentie: pe toata perioada tratamnetului, pana rezultaele ies negative, sexul este interzis, ca sa nu va re-contaminati d ela unul la altul.

| mihai69 a răspuns:

La ginecolog ai fost?

| VoidEternal a răspuns:

Probabil mai trebuia să continui o perioada.

| Madaxo97 a răspuns:

Ce înseamnă miros neplăcut? Unele mirosuri sunt normale, in functie si de ce mai mănânci sau de perioada ciclului menstrual. Poate ti se pare tie si miroase normal de fapt. Mirosul înțepător sau de pește ar trebui sa te îngrijoreze si înseamnă infecție de obicei. Fă spălături acolo in fiecare zi cu apă si un săpun blând special pentru zona intimă.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Ce alte simptome mai ai? Doar cand te exciti se emana un miros neplacut? Sau este tot timpul?
Cel mai bine, du-te la ginecolog.
De care ovule? Ca unele sunt de-a dreptul proaste si nu au niciun efect.
Asa, ca tratament dupa ureche(desi nu recomand tratamentul aiurea), 7 zile de Cervugid.