| CristinaBabu11321 a întrebat:

Buna tuturor, am si eu cateva intrebari, va rog daca imi puteti raspunde.

Am un prieten foarte bun cu care am inceput sa petrec foarte mult timp, stau foarte mult la el, ne uitam la seriale, gatim si ma simt foarte bine facand asta. Se poarta foarte frumos cu mine iar eu am din ce in ce mai mult dorinta sa il sarut, mi-as dori sa fie iubitul meu. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa pierd prietenia lui dar as vrea sa ii si spun ceea ce simt.

Cum as putea discuta cu el pe tema asta fara sa il supar?
Nu vreau sa imi fac sperante pentru ca stiu ca nu ar fi niciodata cu mine, are aproape 20 de ani, eu 16. Dar as vrea totusi sa stie pentru ca simt ca il mint si nu cred ca merita una ca asta.

O alta problema este ca parintii mei il cunosc foarte bine, lucreaza cu ei si ei il plac foarte mult, il considera un baiat foarte educat si bun. Ieri mi-au vorbit de el, ca se bucura ca suntem mai apropiati si l-a tot laudat de parca ar vrea ca el sa fie iubitul meu. Mi-au spus si ca pot merge la mare cu el (eu voiam sa merg cu ei, in familie dar au spus ca nu au timp de prostii)
Ce pot face? Cum le spun ca nu e nimic intre noi? Sunt foarte stresata de problema asta. Nici nu vreau sa ma invite la mare doar pentru ca zice tata sau ceva in genul asta. (ca sa fie mai clar, toata discutia asta a fost la masa, cu el de fata)

Simt ca ii aduc numai necazuri si imi pare foarte foarte rau. Pot repara cumva problema?

Oare exista vreo sansa reala sa ma placa? De obicei ma descurc sa discut cu baietii si imi dau seama usor ce vor dar in cazul lui sunt total in ceata, e foarte diferit

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești total în ceață, așteaptă să se ridice ceața.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca prietenul asta al tau se comporta atat de frumos din cauza tatalui tau, care ii este sef, nu pentru ca ar avea ceva cu tine, mai ales ca i-ai distrus relatia si l-ai despartit de iubita lui. Apoi, nu poate sa fie nimic intre voi, fiindca el este adult si tu minora, iar la o adica taica-tu il poate baga in puscarie, sau il poate da afara de la munca.

Dat fiind acest lucru, extrem de urat pe care l-ai facut, eu te-as sfatuii sa-ti revizuiesti comportamnetul si sa-ti vezi de viata ta, ca si el sa-si poata vedea de a lui.

Unde este regretul tau cinstit si onest? Ia uite ce ai declarat acum cateva zile:

"în 10 Iunie | CristinaBabu11321 a întrebat:
Bună! Va rog sa ma ajutati sa inteleg un baiat.
Este prietenul meu cel mai bun.
De curand, iubita l-a parasit din cauza mea... Regret enorm ceea ce s-a intamplat si am reusit sa o conving pe fata aceasta ca nu e nimic intre noi si sa il ierte..."

| ania a răspuns:

Nu /i spune nimic si e o mare greseala sa mergi singura la mare cu el. Pana nu iti spune nimic, incearca sa fii mai rezervata, nu/ti lasa imaginatia sa o ia razna, fiecare suntem responsabili de ce ganduri permitem sa ne cotropeasca mintea si gandurile dau nastere la sentimente.Nu castigi nimic daca stie si sentimentele nu sunt reciproce, e mai rau pentru tine.Mai bine roaga/te lui Dumnezeu pentru viitorul tau sot si pazeste=ti inima mai mult decat orice.

| Mopmop a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti iei inima in dinti si sa discuti CLAR cu el problema. Ce ne-ai impartasit noua. Daca ai avut curajul sa vorbesti cu niste straini asta, cu el trebuie sa dai dovada de acelasi lucru. Nu ai ce pierde daca discuti cu el.
Mult succes va doresc!