| sw33ty a întrebat:

Am si eu o dilema, care ma cam framanta de cateva saptamani.Am un iubit cu care sunt de 4 ani, dar anul acesta fiind primul an la facultate, am cunoscut un baiat mai mare decat mine cu 1 an si ceva, de care imi place fff mult. Mi-a placut de el de la prima vedere. iar dupa un timp am inceput sa vorbim pe mess.in fine.Chestia e ca relatia mea cu iubitul nu mai merge de f mult timp, dinainte sa-l cunosc pe acest coleg de la facultate, ne-am distantat mult unu de celalalt.Desi s-a pus problema despartirii eu i-am zis ca nu vreau, desi nu e deloc asa.as vrea dar nu mi-ar fi prea usor avand in vedere ca am stat atata timp cu el.Imi place prea mult de baiatul ala, ma gandesc mai mereu la el, si din ce am vb cu el pe mess si el ma cam place...Nu prea stiu ce sa fac.Astept pareri si/sau sfaturi...

2 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Experienta e cel mai bun profesor intai traiesti consecintele apoi inveti lectia.
Daca ai ramane cu iubitul tau pe care-l ai de 4 ani... nu ar fi bine caci ar aparea rutina... si regretul ca nu ti-ai incercat sansa cu misteriosul si noul care putea fi viitorul iubit.
Dar daca o sa fii cu noul, poate o sa-l faci pe iubit sa sufere... apoi poate o sa vezi ca de fapt nu e asa super si ar putea fi mai multe urmari.
De aceea spun ca sa gandesti liber si sa vezi ce ai putea face, apoi sa te uiti zambind sau nu in trecuthee hee
Succes.

| sw33ty explică:

Pai tocmai de aia nu prea vreau sa raman cu actualul deoarece rutina s-a instalat de ceva timp, iar farmecul s-a dus si el de mult ...Plus ca ma cam enerveaza, ma tot suna si imi da mesaje, dar eu una nu mai suport situatia asta...Merci de sfat