| alinafrummusicatha a întrebat:

Buna tuturor am si eu o intrebare : Azi am fost pe la prietenul meu si am stat cu el ne-am jucat etc iar apoi au inceput saruturile iar apoi atingerile si etc pana cand hainele au "disparut" dupa noi si el avec din intamplare un prezervativ la el si am facut dragoste dar eu acum dupa ce am facut dragoste imi e rusine sa ma mai vad cu el si nu stiu ce sa fac? (eu am 13 ani si el are 16 ani ) fara raspunsuri ca prostii la misto va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara rusine, de ce sa iti fie. AAA poate de tine, aia da. Dar sa nu iti fie adica sper ca nu esti fraiera sa regreti. E un lucru pe care l-ati vrut amandoi nu vad care ar fi problema. Fii serioasa, e ok. Daca o sa te indepartezi de el o sa se supere si o sa te paraseasca. Poate el nu este genul, dar nu vad sa tina mult relatia dintre voi doi. Oricum succes si sa nu iti fie teama sa te mai vezi cu el.

| alinafrummusicatha explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alinafrummusicatha):

Cu placere, fi tarewinking

35 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nuu, sa nu cumva sa regreti!
Tocmai ti-ai distrus viata si sanatatea, dar de ce sa fii fraiera sa regreti?!
E absolut normal ca la 13 ani sa mergi acasa la prietenul tau si sa faceti sex, pentru ca habar nu aveti ce inseamna sa faci dragoste.
Copii fara viitor!

| Adry05 a răspuns:

Doamne, nici nu ştiu de unde să încep. Tu ai creier în capu ăla sau îl ţi doar să nu se sperie oamenii pe stradă că n-ai? Mă fato, tu-ţi dai seama ce ai făcut? Ţi-ai aruncat la gunoi tot respectul de sine, tot respectul în ochii partenerului. Te pot întreba, cum te mai poţi privi în oglindă? În locu tău, m-aş da cu capu' de toţi pereţii şi aş plânge până m-aş dezhidrata. Cum e posibil la 13 ani să întreţii relaţii sexuale, tu gândeşti? Tu de fapt cred că nici nu realizezi ce-ai făcut. Te laşi dusă de val... eşti penibilă, jur! Şi eu am avut momente când eram dusă de val, dar mi-am revenit şi am fost suficient de INTELIGENTĂ să mă controlez şi am avut parte şi de-un iubit exemplar care a avut grijă să mă trezească dacă picam într-o astfel de stare. Ce să zic, mi-e ruşine că trăiesc într-o ţară în care o mucioasă ca tine vine şi spune că are nevoie de sfaturi pentru că a făcut sex. Sunteţi penibile! Uite aşa se nasc T*****e, las, şi centura are nevoie de marfă proaspătă...

| NinaSimone a răspuns:

Baga-ti capul in WC

"el avea din intamplare un prezervativ la el" credula mai esti.

pai ce poti sa mai faci de acum? continui sa te vezi in mod normal cu el (daca el mai vrea ca deja a obtinut ce cauta). Care e problema? Ai facut deja prostia. Sper sincer ca tipul chiar te place si nu cauta decat sex.

Congrats for using the condom by the way. Te-ai ridicat deasupra celorlaltor copile de 13 ani ce fac "dragoste"

| alinafrummusicatha explică (pentru NinaSimone):

Mers pentru raspuns. Ma iubieste si chiar si inainte sa facem imi demonstra ca ma iubeste si daca nu aveam incredere in el nu o faceam.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

13 ani?:o straight face Ok, deci ..in primul rand o sa ma abtin sa fac comentarii care probabil pe tine nu te intereaza oricum si tot ca tine vei face de acum incolo oh go on.
Ti-e rusine sa te vezi cu el tocmai pentru ca probabil, ai cazut in plasa prea repede..La urma urmelor, ce mai conteaza acum? Ai facut-o! Nu mai poti da timpul inapoi..nu ca ai vrea!

| relian a răspuns:

Tu faci sex si apoi vii sa spui chestiile tale intime pe net? Pai nu vezi ce raspunsuri primesti? Inainte sa fi intrebat trebuia sa citesti si alte postari si raspunsuri.Toti sar pe tine ca uliu ala pe puii de gaina.Ce rost au acum comentariile aiurea dupa ce faptul deja e facut.Si daca ai obsv nu ai primit cine stie ce raspuns la intrebarea ta.Mai toti teau certat cum e posibil sa faci sex la 13 ani.Cu alte cuvinte tu una intrebi si ei alta raspund.Deci ai facut sex cu prietenul tau si iti este rusine sa te vezi cu el.Pai asta e cind te vezi o sa iti treaca.Mai ales daca prietenul tau vrea sa fiti prieteni in continuare atunci si mai bine. Iara povestea ta nu e bine spusa leai dat subiect de dezbatut si comentat.Tu deja spui ca erai pregatita deci aveati in plac sa faceti sex.Deci fraza aia cu prezervativul din intimplare ai spus-o asa ai gresit, ca de fapt voi stiati ca veti face sex.Asa si daca ai facut sex vorba ta ce? Daca esti dezvoltata e normal sa faci sex daca simti nevoia.E ca si cum iti este foame dar nu ai voie sa maninci.Cel putin asa sint de parere unia ce tiau raspuns pe aici.Corpul tau daca a cerut asta atunci se pare ca e totul ok.Sint oameni asa cum si tu ai spus mai dezvoltati la virste ceva mai mici.Si pina la urma o femela de om este capabila sa dea nastere la urmasi de la 12 ani.Ca urmare nu vad ce atita taraboi pe unia.Parca nu stiu ce ai facut.Ai 13 ani esti deja matura din pxct de vedere sexual mai ales ca esti destul de dezvoltata. Daca erai una rahitica da mai spuneai lasa sa mai astepti ca asa e mai bine.Veziti de treaba stai linistita si nu are de ce sa-ti fie rusine.Sau chiar daca iti este du-te si te vezi si asa cu rusine spune-i prietenului tau uite imi este rusine te simti bine dar esti mai emotive si de aia tie rusine.Si daca vorbesti cu el gata iti trece.Si ce e mai important este sa ai grija pe viitor si ca nu mai faci nu vad de ce nai mai faceo.Eu zis spor la treaba mai ales daca te simti bine siti place.Sexul face bine in orice situatie.Mai rau este daca nu faci si simti nevoia.Dar asta o vei simti tu singura in caz ca nu o sa mai faci.O sa vezi de no sa te urci pe pereti de pofta.Bafta

| anonimg a răspuns:

Pentru FienLuyckx, Diabla si altii: este intr-adevar strigator la cer ce a facut kfgierbfben22 si multi altii ca ea; dar daca corijarea voastra nu aduce indreptare in viata lui kfgierbfben22, atuni sa stiti ca nu sunteti mai buni decat parintii ei si ai prietenului ei, parinti care habar n-au stiut de faptul ca trebuie sa ofere o educatie morala copiilor lor.
Daca cutitul pe care omul il baga in rana nu este ca sa curete rana si sa fie vindecata, mai bine sa fie tinut in teaca. Altfel, se face mai rau decat bine.
A acuza este usor; chiar si Dumneeu ne acuza. Dar El face lucrul acesta spre indreptare. Daca in dreptatea aplicata nu exista mila, atunci "dreptatea" aceasta este de la cel rau; aceasta este ceea ce numim noi... ura.

Eu nu dau vina pe copii -eu acuz parintii. Acestia de pe urma au nevoie de educatie. Ei trebuie sa stie ca dupa cum nu toate gainile pot fi facute closti, tot asa nici oamenii nu sunt capabili (apti) sa de-a nastere la copii.

Kfgierbfben22, cazul tau nu este fara rezolvare, chiar daca vei suporta consecintele faptelor tale. Dumnezeu te poate ierta si doreste sa iti ofere iertarea Sa daca vei veni la El cu o sincera parere de rau pentru ce ai facut -caci in primul rand ai pacatuit impotriva Lui, a Parintelui tau ceresc (si apoi impotriva parintilor tai) deoarece ai calcat Legea Sa. In ce priveste consecintele, acestea sunt mai multe. Iti amintesc doar una singura -si la vremea aceea vei fi convinsa ca asa este- si anume, faptul ca si copii tai vor avea relatii sexuale chiar mai inaintea varstei de 13 ani cand ai avut tu.
In ce priveste relatia cu acest baiat -dar si cu altii- trebuie sa o intrerupi pana in ziua cand vei fi casatorita. Daca te iubeste te va astepta; daca nu, atunci bucura-te ca ai scapat mai devreme de un baiat usuratic. Cauta sa iti pui principii in viata ca sa devii o femeie admirata si respectata, si nu una cu moravuri usoare. Daca tu nu te respecti, sa stii ca nici ceilalti oameni nu te vor respecta. Fa-ti prieten doar daca scopul este sa te casatoresti cu el.

| Azµre a răspuns:

Mi-e milă de părinții tăi și de tine pe viitor când te vei trezi cu un cancer de col uterin.

| h3r a răspuns:

Deci atenție... hainele au dispărut miraculos, să se știe!
Dar de părinți nu ți-e rușine?
Te-ai întrebat de ce ți-e așa rușine?

Nu mă, tu nu ai cap pe umeri și ți-ai bătut joc de toată copilăria ta! Părinții știau unde ești în acel timp?

| Cristiann25 a răspuns:

O sa ajungi o panarama! La 13 ani fetito? Sa-ti fie rusine de tine in primul rand ce ai ajuns si ce o sa ajungi! Hai ca peste 2 saptamani ne intrebi daca ai ramas insarcinata.Doamne ma copii eu la varsta voastra ma jucam in fata blocului nu stiam ce e ala sex.Sa va duceti dracu de copii prosti, generatii aiurea!

| mada1820 a răspuns:

Mi se pare o prostie mai mare decat tine, iti distrugi singura viata.Habar nu am ce a fost in mintea ta, te-ai gandit macar o secunda ce va urma dupa? Pentru cateva minute de placere o sa te dai cu capul de pereti mult timp de acum inainte.Sincera sa fiu nici macar nu stiu daca tu intelegi ceva din tot ce vreau eu sa spun.

| justsummer a răspuns:

In primul rand ar fi trebuit sa ti se tina inainte discursul esti prea mica pentru asta fizic organismul tau nu e pregatit pentru asa ceva si se pare ca nici psihic nu erai pregatita ci doar te-ai lasat dusa de val. Ar trebui sa-i spui cum te simti si sa-i explici ca nu te simteai pregatita si cred ca ar fi bine sa nu repetati experienta prea curand

| alinafrummusicatha explică (pentru justsummer):

Sunt dezvoltata si m-am simtit pregatita de acea am facut-o dar i-am spus deja sa mai astepte pana cand o vom face din nou

| justsummer a răspuns (pentru alinafrummusicatha):

Fizic nu esti dezvoltata adica la ce ai pe interior degeaba ai tu sani daca ai un uter cat trei hai patru fasole daca ramai insarcinata ce mai super distractie si cine ar cumpara un prezervativ din intamplare a fost rest la paine sau cum? si pregatita emotional nu zau? daca erai nu regretai nimic si te iau mai tare pentru ca ai nevoie de un dus rece ca sa te trezesti la realitate.

| C26 a răspuns:

Buna.
Off.E foarte greu..Am sa te intreb ceva..Si sper sa-mi raspunzi.
Ai facut-o din dragoste? Iti pare rau ca ai facut-o? De cat timp esti cu el?straight face
Imi pare foarte foarte rau, ma jur ca imi vine sa plang la ce am cititcrying
Acum nu-ti dai seama ce prostie ai facut, nu te judec, poate ca te-ai lasat dusa de valstraight face. Dar esti comvinsa ca baiatul acesta va sta cu tine cativa ani pana vei mai creste?straight face
Nu iti este frica ca exista multe riscuri cu boli, sau sa ramai insarcinata?straight face
Daca te-ai trezii la varsta asta ca o sa ai un copil, exact cum te-ai trezit si fara haine?crying( Morrrrrrcrying.

| andreiush25 a răspuns (pentru C26):

Wtf?

| alinafrummusicatha explică (pentru C26):

Suntem impreuna de 2 ani si da am facut-o din dragoste si am parut pregatita pentru a face asta da eu am parut pregatta pentru ca am avut incredere in el si acum trebuie sa ne intanlim dar in fine i-am spus deja ca e ultima oara si el a fost de acord cu asta

| andreiush25 a răspuns (pentru C26):

In primul rand..nu ma mai mira ca un copil la 13 ani face sex cu un mucos. Generatia de aur puppy dog eyes.
In al doilea rand ar trebui sa iti fie rusine si ca dai ochii cu parintii tai. Daca tie la 13 ani iti arde de sex atunci la 20 scuza-ma dar DN1 te paste.
In al treilea rand, ar trebui sa te gandesti bine la ce ai facut, si sa lasi sexul pentru mai tarziu...Acum iti este rusine sa te vezi cu el pentru ca tu nu ai fost pregatita emotional si nici FIZIC sa faci sex! Esti prea mica si prea naiva.

| justsummer a răspuns (pentru alinafrummusicatha):

Wawwww iubit la 11 ani sincer la varsta aia inca mai aveam papusi si visam la un print din povesti.

| alinafrummusicatha explică (pentru justsummer):

Ei bine eu nu

| justsummer a răspuns (pentru alinafrummusicatha):

Pai se vede ca tu la 13 ani sex la 18 copil si barbat.

| zSchizophrenic a răspuns (pentru alinafrummusicatha):

Pregatita la 13 ani? Revino-ti!

| Georgiana05 a răspuns (pentru C26):

Ce e de plâns, că şi-a tras-o? straight face

| C26 a răspuns (pentru Georgiana05):

La 13 ani este de plans sad Eu daca eram in locul ei imi bagam mintile in cap x( NU ziceam ca am fost pregatita pentru asta x( Doamneeeeeeeeestraight face
Eu privesc situatia ei si ma ingrozeste cum a ajuns lumea din ziua de azioh go on

| C26 a răspuns (pentru andreiush25):

Asa este andreiush25 happy

| Georgiana05 a răspuns (pentru C26):

oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| sweettyyyy a răspuns:

Chiar daca v-ati intilnit 2 ani,virsta e frageda,corpul tau nu e dezvoltat in intregime,si ce relatii serioase la asa virsta?! el inca e mic,dar tu esti inca si mai mica! si chiar daca tu iai spus ca asta va fi ultima oara, cu timpul tu singura vei dori sa faci sex! a trebuit sa te gindesti bine, inainte de a face pasul acesta! si daca te vei desparti de el peste un timp? si incepi sa te intilnesti cu alt baiat serios, si el se va interesa, cu citi baieti la citi ani?! la 13 ani? asta e peste masura, sincer! sper sa nu regreti de alegerea facuta!tongue

| figure a răspuns:

El avea un prezervativ "din intamplare". happy

Esti cam micuta la 13 ani, insa daca totul a fost frumos, de ce anume iti este rusine? Ai facut o alegere, pentru care zici ca te simteai pregatita...

Fii un pic precauta, bucura-te de experientele pe care le-ai trait si urmeaza sa le traiesti, cu sau fara el dar, tine cont de faptul ca : e totusi mult prea devreme. Fizic. anatomic. sa iti incepi viata sexuala te poate afecta negativ. Cauta pe net informatii legate de tema asta.

Btw... nu e cazul sa fiti atat de moralisti. E devreme, intr-adevar, insa varsta e relativa. Pe vremuri oamenii isi maritau fetitele la 14-15 ani.

| BebelusMIKiY2 a răspuns:

Nu trebuia sa faci asta, te inteleg iti vin difirete ganduri dar nu te indeparta de el ca va fi mai grav""

| AndreeaIonela a răspuns:

Dmne fereste! parintii tai stiu ce faci tu?

| ICHBalexnunu a răspuns:

Ai cazut in plasa prea repede din asta ti e fri a sa te vezi cu el(o sa ai unele regrete, crede-ma si eu am facut la 14 {baiat}si mai am din cand incand mai ales ca tu esti fata si ai 13 iar pentru fete sexule mult mai greu la inceput)si ce face cu un prezervativ int. la el? vroia sa faca sex sigur, dar oricum vorbeste cu elhappy