| mihaitza90 a întrebat:

Buna tuturor
am si eu o intrebare
cum as putea sa imi gasesc mai repede o prietena? pe unde as putea sa caut?
si ce ar trebui sa fac?
astept raspunsuri
cel mai bun capata fundita

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Esti gata sa iti cauti jumatatea?
Iata cateva informatii generale despre cum sa iti gasesti un prieten. In timp ce fiecare persoana si fiecare relatie sunt diferite, iata cateva sfaturi general valabile, care te vor ajuta sa iti schimbi statutul oficial.
1. Fii constient de ce fel de fata iti place. Fa o lista cu ceea ce iti doresti, precum inteligenta, infatisarea, ambitia, simtul umorului.
2. Implica-te in activitati care iti fac placere si iti dau ocazia sa cunosti persoane noi. Extinde-ti orizonturile si cercul de prieteni.
3. Fa-te remarcat.
4. Cand o intalnesti, incearca sa o cunosti mai bine.
5. Deveniti intai prieteni. Adu-ti aminte sa fii tu insuti.
6. Fii atent daca sentimentul este reciproc.
7. Arata-i ca poti fi un minunat prieten. Pune-te in valoare. Fa-ti calitatile evidentiate.
8. Invit-o in oras.
9. Iubitii sunt minunati, insa e mai bine sa astepti. sa ajunga intai dragostea la tine.

9 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Iatama iubire kiss

| MikyMi a răspuns:

Pai la discoteca, in cluburi umbli?
Acolo e plin de gagicute, ai de unde alege.
Ce trebuie sa faci? Sa te porti frumos, sa le faci complimente ( dar nu deplasate!) "Ce draguta esti!" de ex e ok.
Bafta!

| Silvia a răspuns:

Dacă întotdeauna porţi ochelari de soare în casă, nu cred că ai prea multe şanse la fetele normale.

| Alina_9354 a răspuns:

Nu e un loc anume unde sa gasesti prietene conteaza doar ce fel de persoana esti(cum te imbraci, cum te porti, cum arati) si daca stii cum sa cuceresti o fata prin naturaletewinking
Fara cuvinte din alea enervante: ''ce faci papusa, frumoaso, printesa etc''!
Si nu te milogi, daca o fata iti spune ca nu vrea sa aiba nici o treaba cu tine treci la urmatoareawinking
Incercarea moarte nu are!
Daca esti mai timid incepe cu discutii pe chat-uri, mess ca sa prinzi experienta, incredere in tine iar apoi ''face to face'' ca atunci e cel mai bine! Bafta! Sper ca te-am ajutat si primesc si o funditabig grin

| DisforDeea a răspuns:

Altu` care vrea prietena dar nu gasestelaughing)Bay copil sau ce`oi fi, aici nu sunt matrimonialewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un avatar prea...doar un cuvant:
Gie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauti prietena da nu gasesti?laughing) poti sa incepi cu un video p youtube, ca dorel, bagi si tu o stramba, o plezneala toate fetele frumoase sa apeleze la mine. smug

| Sergiu_2865 a răspuns:

Ia alocatia si du-te la prostituate.Pentru inca 10 lei o sa iti zica "te iubesc".

| isoflo07 a răspuns:

Vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc, vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc, toate fetele sa apeleze la mine laughing iate de mana cu dorel si poate gasiti impreuna laughing