| emchristina a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o intrebare legata tot de capitolul baietibig grin

Deci sa incep cu inceputul.
In urma cu 3 saptamani eu si cu cateva colege am inceput un proiect pentru un concurs. Cum aveam nevoie de ajutor am recrutat si alte persoane din liceu. Printre ele si un baiat pe care il mai vazusem prin scoala dar caruia nu-i dadusem importanta. La repetitii pe care le faceam in fiecare zi, am inceput sa il privesc mai atent si sa prind drag de el. Nu stiu de ce pentru ca nu este un baiat cine stie cat de frumos. pur si simplu are ceva ce ma atrage. Inainte de vacanta am mers sa filmam un filmulet pentru proiect intr-un sat de munte. Am indurat foarte mult frig si acolo noi doi ne-am apropiat putin. Ma luat in brate am povestit. am ras.ne-am distrat. Dar din pacate asta a fost tot. Acum il vad aproape in fiecare zi prin scoala.si cand il vad mi se inmoaie picioarele.il salut ii zambesc se intereseaza cum o mai duc si cam atat. Trebuie sa mentionez ca el este cu un an mai mic dar pentru mine nu-i nimic o problema. As vrea sa ma ajutati cu un sfat. Sa fac eu primul pas? Poate sa fie mai timid daca eu sunt mai mare ca el? Din cate stiu eu nu are prietena si chiar nu as vrea sa pierd ocazia.pls helphappysi sper ca nu v-ati plictisit citindu-mi istorioarahappy

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Da-i inainte cu tupeu, asa cum zice melodia! Spune-i ca il gasesti simpatic, si intreaba-l daca nu ar vrea intr-un weekend sa petreceti putin timp impreuna, la o pizza sau prin parc la o plimbarica. Nu cred ca ar zice nu. Daca vezi ca ezita, nu e neaparat pentru ca nu vrea, ci pentru ca e posibil sa fie rusinos. Insista intr-un mod simpatic, si fa-l sa vina. Daca va accepta, cauta sa discutati lucruri cat mai interesante, ca sa mentineti conversatia vie, si povesteste-i despre tine, in acelasi timp afland cat mai multe despre el.

1 răspuns:
| Biutzu a răspuns:

Pai chiar de nu sunt un expert uite ce cred de obicei baieti sunt indrasneti mai ales la liceu chiar de e mai mic cu un an ca tine. ai puta sail bagi mai mult inseama dar desigur nu sa il agasezi sa dezvolti o prietenie mai repede,, sa te impui" sa astepti un pic da nu prea mult sa isi dea seama (nu te astepta sa-ti zica pe sleau ca vrea)si de nu merge incearca sa il prinzi singur si spune-i scurt si vezi si tu de nu iti spune deodata lasa sa iti raspunda dar comportate la fel poate un pic mai atractiva sa-i dai de gandit sa fiti impreuna. sper sa fi fost de ajutor ceva din ca ti-am zis