| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor...am si eu o intrebare mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu de aproximatin 4 luni si pana acum vreo luna el nu putea ejacula dar acum o face si chiar foarte repede dar eu in schimb nu simt nimic si nici pana acu nu am simtit placere oare din ce cauza sa fie vrau sa vad si eu cum e sa simti placere si nu pot as vrea sa vorbesc u el dar nu cred ca asi obtine vreun raspuns pentru ca nu are atat experienta cu fetele spuneti-mi ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Tu ar trebui sa vorbesti cu el de zonele care te excita, care te fac sa simti placere. Tinand cont ca el nu are experienta cu fetele, cred ca i-ar fi de mare ajutor daca i-ai spune ce si cum.
In legatura cu ejacularea precoce cred ca ar trebui sa nu se mai gandeasca la tine, ci la altceva (fotbal, calcule, ceva care sa ii ocupe gandurile si sa nu il excite), sa respire adanc si regulat, si sa faca miscari usoare (cand simte ca incepe sa se excite rau trebuie sa se opreasca, poate chiar sa ia o pauza de maxim un minut, cat sa nu se inmoaie). In pauza ar putea sa incerce sa te satisfaca altfel (prin atingeri, mangaieri, sau ce iti place tie; sa nu uitam ca mai are si degete si limba daca mai este nevoie de altceva).
Sa ai o zi buna si sper sa ti se imbunatateasca viata sexuala.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai uitat sa spui cati ani ai! - si daca ai ceva experienta inainte de acest partener!
Ai inceput viata sexuala. dar mai inainte, v-ati jucat, v-ati mangaiat si sarutat, etc, sau ati inceput asa deodata?!
Multi tineri confunda placerea sexuala cu ciocolata! - o iei, si gata placerea!
Ei, cu sexul nu-i nici pe departe asa, decat la un procent foarte mic de fete, care aufost dotate de la mama Natura cu foarte mare sensibilitate eroGena si tactila.
Restul, trebuie sa invete incet, pas cu pas, cum se produce si se simte placerea!
Cauta si aici, in arhiva TPU, dand o cautare in susul paginii, dar si pe net, despre Petting, erotism, placere, satisfactie!
Daca esti foarte tanara, ai fost educata prea rigid/sau deloc!, referitor la aceste subiecte, si ai avut asteptari prea mari si nerealiste, vis a vis de viata sexuala, bazate si pe "povestile" auzite, astea toate pot explica cumva lipsa ta de "simtire"!
Singura, in baie, te-ai mangaiat?! ai simtit ceva?!
Trebuia sa ai incredere in el si sa discutati cat se poate de sincer aceste lucruri, si sa il rogi sa te mangaie cat mai mult inainte de a incepe actul sexual, adica abia cand te simti suficient de excitata/incalzita/infierbantata, si simti ca esti uda/lubrifiata vaginal! daca nici asa nu vei simti "nimic", atunci du-te la un control ginecologic!
Mare atentie la igiena manuala si locala! mainile foarte bine spala-te inainte de a incepe sa va mangaiati!
Majoritatea fetelor/femeilor au nevoie de cel putin 20 de minute de preludiu! iar placerea se invata in timp, cu rabdare, atentie, si fiind relaxata, NU "pandind" placerea sau orgasmul! Incearca sa bei un pahar de vin rosu - doar tu! - inainte de a incepe sa va mangaiati si sarutati!
Success!

| imiplacemov a răspuns:

Poate esti prea stresata. Ar trebui sa te relaxezi si sa lasi totul sa vina de la sine. Nu te mai gandi ca vai de ce nu ma excit si chestii d.astea. Sau Jucati.va amandoi. In sensul ca sa descoperiti locurile in care te exciti. Sa te sarute in anumite parti, etc

| catthshshshs a răspuns:

Atunci cand simte nevoia sa ejaculeze este bine sa se opreasca putin, ca sa amane momentul.
E cam devreme 4 luni, ca sa zici ca simti cu adevarat placere. Eu am aproape 5 luni de cand mi-am inceput viata intima si parca acum incep sa ma simt mai bine. In schimb, am comunicat cu partenerul meu, i-am spus ce imi place si ce mi-as dori. Si inca ceva, lasa-te purtata de val atunci, fii cat mai relaxata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea, ea este ca ar trebui sa discuti cu el despre zonele in care te exciti si dupa aceea potiu vedea daca o sa te exciti. Daca nici asa nu merge inseamna ca el nu stie sa te excite si sa iti ofere placere...Mai incearca... Dar ai mare grija.

| SweetCandy a răspuns:

Eu cred ca tu iti faci prea multe griji de genul ''sa nu raman insarcinata'',''daca vede ca nu's epilata ca la carte'' ''daca el nu se simte bine'' daca. daca. dacastraight face si d'asta incearca sa fi linistita si sa uiti de toate sa stii ca esti decat tu si el si restul lumii nu mai exista.ghideaza-l...invata-l si asa o sa meraga totul ok:d