| Diamond_9930 a întrebat:

Am si eu o problema si sper ca voi ma puteti ajuta! De 11 luni iau anticonceptionalele Yasmin si am o nelamurire.Stiu ca la inceput, in prima luna trebuia sa iau 7 pastile din folie si abia dupa eram protejata si numai aveam nevoie de protectie suplimentare.Acum dupa 11 luni tot asa este? Sau sunt protejata deja dupa prima pastila din folie? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti protejata permanent, indiferent la a cata pastila din folie esti. Din acel moment, pana in ziua in care intrerupi pastilele, ai protectie continua.

1 răspuns:
| deutza a răspuns:

Daca le iei regulat atunci dupa 2 luni esti protejata si nu este acel risc.deci daca le iei regulat nu trebuie sa-ti faci griji