| poosik a întrebat:

As dori cite mai multe sfaturi de la toti! M-am despartit cu iubitul, de fapt fostul deja! Cum as putea sa il uit?! Sa nu ma mai gindesc la el? Cind il vad online as vrea sa ii scriu, dar deja nu mai suntem impreuna, trebuie sa imi iau acest gind... ce sa fac?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de motivul despartirii... daca crezi ca mai exista o sansa de impacare pentru voi, daca nu e totul pierdut, atunci fa ceva sa va impacati, nu lasa sa treaca timpul si voi sa va indepartati unul de altul, daca il iubesti lupta pentru el... daca in schimb crezi ca nu se mai poate, incearca sa te resemnezi, fa ceea ce iti place, sterge tot ce are legatura cu el, intrerupe orice legatura cu el, ca asa ai s ail poti uita mai repede si mai usor, oricum daca exista iubire intre voi sigur va veti impaca, acum depinde de ce v-ati despartit si depinde si de el si ceea ce simte pentru tine!

| AldanaBlue a răspuns:

Depinde si cat timp ati fost impreuna. Poate e obisnuinta. Poate e dragoste. Intrebarea mea e daca vrei sa il uiti. Daca crezi ca nu a fost potrivit pentru tine si meriti altceva de la persoana de langa tine atunci capul sus, o sa doara, dar suntem puternice, asa suntem noi femeile. Daca el a fost "the one" atunci poate ar trebui sa lupti pentru a-l recastiga, nu sa il uiti.

| laraandy a răspuns:

Daca ink il mai iubesti incearca sa vb cu el. spune-i ca ink mai ai sentimente puternice pentru el si ca ai vrea sa va impacati. daca el nu iti da rasp pe care il doresti atunci dai ignore, iesi cu fetele prin oras, distreazate, citeste, asc muzica, mergi in club... fa ceva care sa nu-ti mai stea mintea la el.multa bafta

| Macho a răspuns:

Daca tii tare la el, iti va fi greu sa il uiti. Timpul le va decide pe toate, incearca sa te distrezi, sa cunosti alti baieti, sa eviti pe cat posibil discutiile cu el, mai bine i-ai da ignore pentru inceput (asa am facut eu), sa eviti lucrurile unde va intalneati, si cred ca cu timpu, incet incet il vei uita. Succes.

| Merilynne a răspuns:

Incearca sa te impaci cu e l daca iti este atat de greu

| Zodiac a răspuns:

Tine lagatura cu el.si in timp te vei obisnui cu gandul ca sunteti doar prieteni. daca nu ocupati timpul cu altceva. uite-te la filme.

| poosik explică:

Aveam aproape un an, nu stiu daca asta chiar vreau, mii greu dar cred ca asta e cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta relatie

| veronika_1221 a răspuns:

Incearca sa iti cauti un alt baiat